Test: Honda CBR1000RR Fireblade
Power Push
Inhoudsopgave |
---|
Test: Honda CBR1000RR Fireblade |
RCV Roots |
Gebouwd voor het erepodium |
Schop onder je kont? |
Power Push |
Stuurweggetjes |
Zur Eifel |
Conclusie |
Vermogenstestbank |
Nakaarten |
Technische gegevens |
Omdat we te allen tijde het zekere voor het onzekere nemen, nemen we de acceleratie van de CBR de volgende dag nog eens grondig onder de loep. We doen het nu anders: in plaats van met het gashendel open door de versnellingen heen te jagen besluiten we nu tot een tussensprint in de vierde versnelling. Dus vierde versnelling, snelheidsmeter op precies 80 km/u en vervolgens de gashendel helemaal open totdat de snelheidsmeter 200 km/u aangeeft. En wat doet de Blade? Net als gisteren sleurt hij zichzelf naar die snelheid, daarbij zeer stabiel aanvoelend en met het voorwiel stevig aan de grond. En net als gisteren zitten wij te wachten op het moment waarop die 172 pk tevoorschijn komen die je armen voor je gevoel een stukje langer maken. Ook nu vragen we ons af: waar blijft de "power-push"?
Hartverzakking
Nog een keer dan, afzakken tot 80 km/u en het ritueel herhaalt zich. Alleen dit maal tel ik in gedachten de seconden mee. Okay, niet de meest betrouwbare meting, maar goed genoeg voor een indicatie. Honderd eenentwintig, honderd tweeëntwintig... Na acht seconden passeert de motor de 200 km/u barrière. Dus toch. Deze jongen trekt een tussensprintje van 80 tot 200 km/u in acht seconden en dat is dus erg snel! Het gekke aan dit hele gegeven is dus dat je als een kogel naar een hoge snelheid gelanceerd wordt terwijl je dat zelf helemaal niet zo in de gaten hebt. Zoals ik al zei: Gevoel en werkelijkheid liggen mijlenver uit elkaar. Deze Fireblade heeft geen toerengebied waarbij er (zoals bij de meeste zware sportmotoren) een blik extra pk's wordt opengetrokken. De vermogensafgifte is erg lineair en de pk"s zijn altijd en overal present. Honda heeft in de 14 jaar dat de Blade op de markt is er duidelijk een meer en meer rijdbare motor van gemaakt.
Goed voor elkaar
Het lijkt er dus op dat Honda de zaken wat dat betreft gewoon erg goed voor elkaar heeft. Niet alleen is deze Fireblade erg gemakkelijk in omgang, hij is totaal niet intimiderend en vooral te allen tijde in dienst van de rijder. Let wel, we hebben het hier alleen nog maar over rechtdoor rijden gehad en rechtdoor rijden is niet moeilijk. Zeker niet voor een Fireblade. Maar Fireblades zijn niet ontworpen om rechtdoor te rijden. Met een Fireblade moet het allemaal mogelijk zijn: snel schakelen, hard remmen en vooral soepel en snel de bochten nemen. De wetenschap dat deze FireBlade het plezierig vindt om zijn berijder te dienen en waar nodig te helpen, is dan ook een hart onder de riem voor als we de betere stuurwegen gaan opzoeken.