Test Yamaha XSR900
Triple mania
Inhoudsopgave |
---|
Test Yamaha XSR900 |
Triple mania |
MTvariant |
Conclusie |
Technische gegevens |
Het is wat met triples ineens, Triumph heeft een nieuwe, MV heeft een nieuwe en Yamaha heeft dus ook een nieuwe. Te gek natuurlijk, want er gaat maar weinig boven een driecilinder. Motorisch gezien zo’n beetje the best of both worlds, koppel van onder gecombineerd met power bovenin. En dat resulteert dus in een onwijs rijdbare motor. Vinden we tof, want dat rijdt lekker. Minder klinisch dan een viercilinder, mAfslag Charlois zeg je? Nee, geen idee...inder trillingen dan een twin. En niet onbelangrijk, met een breed en praktisch bruikbaar toerengebied, precies daar waar je onderweg het vaakst rijdt zit meestal ook het werkgebied van de triple dus kun je ‘m lui rijden, actief of wat je maar zou willen. En dan is er nog het geluid. Natuurlijk.
De XSR900 gaat verder op de Faster Sons filosofie van de vorige keer: het combineren van oud en nieuw. Stylingskenmerken en elementen van weleer, maar dan wel uitgevoerd met een –tijdloos- gevoel voor detail en met de high tech fabricage van tegenwoordig. En dan komen we uiteraard terecht bij de designers. Yamaha heeft daar een flink pak van in de telefoonklapper, die stuk voor stuk al eens helemaal los hebben kunnen gaan met motoren van Yamaha om uiteindelijk met een waanzinnig model ten tonele te verschijnen. Z
Aan details geen gebrek, het is vooral rond wat de klol luidt. Voor het juiste gevoel, uiteraard
En dan geeft Yamaha je nog de keus welke kleur het wordt.. maar zeg nou zelf, is er echt een alternatief?oals daar was de ‘Faster Son’ van Shinya Kimura waaruit het hele idee van de XSR700 is ontstaan. Maar hoe kun je beter het vuur nog iets opstoken dan eenvoudigweg de lat hoger leggen? Dus bel je niemand minder dan Roland Sands en laat die helemaal los op een MT-09.
Op zijn beurt haalt Roland zijn inspiratie weer bij z’n idool, Kenny Roberts en zijn motor, de machine der machines, de TZ750 flat tracker waar hij in ’75 iedereen de stuipen mee op het lijf joeg. Het resultaat daarvan is de ‘Faster Wasp’, een machine zo gaaf dat ‘ie zijn strepen dubbel en dwars verdient. Helaas voor ons is Yamaha wel gek van specials, maar niet zó gek om ze onveranderd in productie te nemen en dus is de XSR uiteindelijk toch over de voor ons bekende XSR-boeg gegooid, mNiet de XSR nee, maar dit krijg je als je Yamaha loslaat op een vulkanisch eiland en ze een beetje tijd en paar pilonnen over hebben.aar gelukkig voor ons is de kleurstelling wel gebleven. Dit ook voor een klein deel omdat Yamaha dit jaar ook nog eens haar zestigjarig jubileum viert met een hele serie motoren in ‘speed block’ kleurstelling. Eigenlijk is er al geen keus meer… maar goed, ook de andere kleuren verdienen aandacht en dus zijn alle versies ingezet voor de rit.
Maak je over die Sands tracker ook geen zorgen, net als z’n kleine broertje heeft ook de XSR900 wat trucjes in z’n mouw zitten. Een daarvan is opnieuw de uitgebreide mogelijkheid ‘m te customizen, dus is het snel mogelijk er dicht in de buurt te komen. Dichtbij, want het oog voor detail is werkelijk buitenaards… zelfs de ventieldopjes zijn gedraaid en gefreesd in typische Sands stijl en dat zal wat mogen kosten….