Zoeken

MotoGP Silverstone: verrassende overwinning Bezzecchi in knotsgekke GP

25 mei 2025
Marco Bezzecchi is de elfde verschillende winnaar in elf jaar tijd van de Britse Grand Prix. Terwijl de Ducati coureurs enorm worstelden kreeg de Aprilia fabriekscoureur de overwinning in de schoot geworpen nadat de riant op kop rijdende Fabio Quartararo met een hartverscheurend technisch mankement uitviel.

De zevende Grand Prix van het seizoen was voor het eerst dit seizoen geen hoofdrol voor Ducati weggelegd. Na twee jaar lang het podium te hebben gedomineerd leek voor het eerst in tijden geen enkele Ducati op het podium te finishen. 

Het drama begon al meteen bij de start. Vanaf de tweede plaats op de grid had Alex Marquez bij het doven van de rode lichten meteen de kopstart genomen in de race, om bij het aanremmen voor bocht 1 meteen over het voorwiel onderuit te gaan, wat Marc Marquez nu de leiding gaf in de race.

Marc nam in de eerste ronde meteen afstand van Fabio Quartararo en Pecco Bagnaia, maar werd in de tweede ronde door de hevige winden verrast en ging eveneens onderuit. Beide crashes leken een bevestiging van de vrees dat vanwege de lage temperaturen coureurs zouden worstelen om de medium compound voorband op bedrijfstemperatuur te krijgen.

Meteen na de crash van Marc Marquez werd echter de rode vlag gezwaaid, omdat bij Vale een gladde substantie op de baan was ontdekt. Die bocht was ook de scene geweest van een ander incident tussen Franco Morbidelli en Aleix Espargaro.

Omdat er minder dan 3 ronden waren afgelegd volgde een herstart over 19 ronden, waarbij de oorspronkelijke startgrid werd aangehouden en conform het reglement alle coureurs weer mochten starten, ook diegenen die waren gecrasht, een 'verlaat de gevangenis zonder te betalen' kaart voor de gebroeders Marquez, die beide op hun tweede machine moesten overstappen.

Bij de herstart hielden de meeste coureurs aan hun bandenstrategie vast, wat betekende dat de coureurs die voor de soft compound voorband waren gegaan in de openingsfase in het voordeel zouden zijn, maar wel de band moesten managen omdat deze zich nog niet op raceafstand had bewezen. 

Met niets te verliezen waren alle 4 de Yamaha's voor de soft voorband gegaan, evenals Aprilia's Marco Bezzecchi en Le Mans winnaar Johann Zarco. Die riskeerden de vraag of de soft compound voorband het 19 ronden vol zou houden.



Toen voor de tweede keer de rode lichten werden gedoofd had Quartararo een waanzinnig goede start en nam meteen de leiding in de race voor Pecco Bagnaia, terwijl de gebroeders Marquez ditmaal veel voorzichter starten. Marc nestelde zich op de derde plaats, terwijl Alex terugviel naar de zesde plaats.

Het duurde echter niet lang voordat de soft compound coureurs naar voren stormden. In de tweede ronde klom Jack Miller op de Pramac Yamaha op naar de tweede plaats, terwijl Johann Zarco op de baan Marc Marquez al voorbij was gegaan. 

In de derde ronde klom Zarco op naar de derde plaats, terwijl beide fabrieks-Ducati's in de fout waren gegaan en daardoor terug waren gevallen naar de 9e en 10e plaats, met Alex Marquez nu op de vierde plaats, op de voet gevolgd door Marco Bezzecchi, Joan Mir, Franco Morbidelli en Luca Marini. 

Aan de kop van het veld had Quartararo inmiddels een voorsprong van 3 seconden op Jack Miller opgebouwd, die na zijn bliksemstart het tempo niet kon vasthouden en enorm onder druk kwam te staan. 

In de zesde ronde werd Miller door Bezzecchi, die inmiddels was opgeklommen naar de derde plaats, en Zarco naar de vierde plaats teruggezet, wat het nu 3 verschillende merken maakte in de top 3 - alledrie met de soft compound voorband.

Quartararo lag inmiddels 5 seconden los en leek de race perfect te controleren, tot met nog 7 ronden te gaan het noodlot voor de 2021 wereldkampioen toesloeg. Bij het remmen werd het Ride Height Device geactiveerd, waardoor hij zwaar gedesillusioneerd moest opgeven. 



Dat promootte Bezzecchi en Zarco nu naar de eerste en tweede plaats. Bezzecchi zette nog een tandje bij en vergrootte zijn voorsprong op de Franse LCR Honda coureur, die op zijn beurt een redelijke marge op de groep achter hem had, waar Franco Morbidelli en de gebroeders Marquez intens streden om de laatste podiumplek.

Marc Marquez leek die derde en laatste podiumplek in de pocket te hebben, maar zag zijn voorsprong op Morbidelli in de voorlaatste ronde als sneeuw voor de zon smelten. 

Meer dan eens greep Morbidelli zijn kans en ging de 8-voudig wereldkampioen voorbij, maar Marc wist alle aanvallen meteen te counteren, om met het kleinste verschil van 17 duizendste seconde alsnog op de derde plaats voor Morbidelli te worden afgevlagd en daarmee in het WK weer 5 punten is uitgelopen op zijn jongere broer.  

MotoGP Silverstone, uitslag race:

Rijder Team Merk Uitslag
1 Marco Bezzecchi ITA Aprilia Racing Aprilia 19 ronden
2 Johann Zarco FRA CASTROL Honda LCR Honda +4.088
3 Marc Marquez ESP Ducati Lenovo Team Ducati +.929
4 Franco Morbidelli ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati +5.946
5 Alex Marquez ESP BK8 Gresini Racing MotoGP Ducati +6.024
6 Pedro Acosta ESP Red Bull KTM Factory Racing KTM +7.109
7 Jack Miller AUS Prima Pramac Yamaha MotoGP Yamaha +7.398
8 Luca Marini ITA Honda HRC Castrol Honda +7.729
9 Fermin Aldeguer ESP BK8 Gresini Racing MotoGP Ducati +8.584
10 Fabio Di Giannantonio ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati +9.764
11 Joan Mir ESP Honda HRC Castrol Honda +10.320
12 Maverick Viñales ESP Red Bull KTM Tech3 KTM +11.318
13 Raul Fernandez ESP Trackhouse MotoGP Team Aprilia +16.175
14 Alex Rins ESP Monster Energy Yamaha MotoGP Team Yamaha +16.312
15 Brad Binder RSA Red Bull KTM Factory Racing KTM +16.262
16 Miguel Oliveira POR Prima Pramac Yamaha MotoGP Yamaha +31.641
17 Enea Bastianini ITA Red Bull KTM Tech3 KTM +38.225
18 Lorenzo Savadori ITA Aprilia Racing Aprilia +40.488
19 Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda LCR Honda +48.884
DNF
Fabio Quartararo FRA Monster Energy Yamaha MotoGP Team Yamaha +7 ronden
Aleix Espargaro ESP Honda HRC Test Team Honda +16 ronden
Pecco Bagnaia ITA Ducati Lenovo Team Ducati +16 ronden

 

Tussenstand:

Rijder Team Merk Punten
1 Marc Marquez ESP Ducati Lenovo Team Ducati 196
2 Alex Marquez ESP BK8 Gresini Racing MotoGP Ducati 172
3 Pecco Bagnaia ITA Ducati Lenovo Team Ducati 124
4 Franco Morbidelli ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati 98
5 Johann Zarco FRA CASTROL Honda LCR Honda 97