Zoeken

MotoGP Silverstone: Alex Marquez doorbreekt Sprint zegereeks Marc Marquez

24 mei 2025
Er is een eind gekomen aan de gouden medaillereeks van Marc Marquez. De 8-voudig wereldkampioen moest in de Sprint op Silverstone zijn meerdere erkennen in zijn jongere broer Alex, die na 6 tweede plaatsen op rij nu als winnaar werd afgevlagd. Fabio Di Giannantonio maakte het Sprint-podium compleet.

Met een luchttemperatuur van 18 graden en 27 graden op het asfalt bij de start van de race waren de omstandigheden typisch Engels op het voormalige militaire vliegveld Silverstone. Fabio Quartararo had zich voor de derde keer op rij op de pole position gekwalificeerd en kwam bij de start ook goed weg, maar kort daarna namen de gebroeders Marquez het heft in handen.

Met een bliksemstart leek Marc Marquez vanaf de vierde plaats op de grid meteen op te klimmen naar de tweede plaats, maar werd meteen weer door Alex Marquez naar P3 teruggezet. Aan het eind van de Wellington Straight klom Marc echter op naar P2, om aan het eind van de Hangar Straight ook Quartararo voorbij te gaan, die niet veel later ook Alex voorbij zag gaan.

Bij het insturen van bocht 3, de bocht waar hij gisteren in de Practice sessie was gecrasht, ging het voor Marc Marquez wederom bijna mis, maar wist ditmaal een crash te voorkomen door wijd te gaan, waarmee hij de leiding aan Alex Marquez gaf, met vlak daarachter Quartararo en Pecco Bagnaia.

Terwijl de Marquez' broeders afstand namen van de rest van het veld kwam Quartararo onder druk van Bagnaia te staan, die in de derde ronde de 3-voudig polezitter voorbij wist te gaan. Vanaf daar zou het voor Quartararo alleen nog maar verder bergaf gaan. Naamgenoot Fabio Di Giannantonio haakte aan, Quartararo wist te eerste aanvallen nog af te slaan, maar werd met nog vijf ronden te gaan naar de vijfde plaats teruggezet. Teamgenoot Alex Rins lag op dat moment al op de laatste plaats, na bij Stowe Corner van de baan te zijn gegaan.



Na de sterke kwalificatie en de zelfverzekerde eerste sprintmeters direct na de start, moest Quartararo al snel achter zich kijken in plaats van naar voren: Fabio Di Giannantonio op de VR46 Ducati probeerde de manoeuvre, maar slaagde daar in eerste instantie niet in. Ondertussen zakte Quartararo's collega Alex Rins naar de achterkant van het veld nadat hij van de baan ging bij Stowe Corne.

De dichtstbijzijnde nieuwe rivaal voor Quartararo was Jack Miller op de Pramac Yamaha, maar de Australiër maakte een fout waar de sterk rijdende Johann Zarco en Marco Bezzecchi van profiteerden en Miller voorbij naar het achterwiel van Quartararo reden. 

Ondertussen reden aan de kop van het veld de gebroeders Marquez vooraan twee seconden los en reden hun eigen race - Alex nog steeds voor Marc, maar nog steeds dicht bij elkaar, terwijl achter hen een felle strijd om de derde en laatste Sprint-medaille ontstond tussen Bagnaia en Di Giannantonio, die met nog drie ronden te gaan de 2-voudig wereldkampioen voorbij wist te gaan. 

De intense strijd tussen Pecco en Diggia had Quartararo in de kaart gespeeld, die weer aansluiting wist te krijgen, maar met nog twee ronden te gaan door Bezzecchi werd ingehaald, die daarna eveneens een succesvolle aanval op Bagnaia wist te doen en daarmee opklom naar de vierde plaats. 



Twee ronden voor het eind was ook het moment dat door Marc Marquez de handdoek in de ring werd gegooid, in de wetenschap dat hij drie seconden marge op Di Giannantonio had, waardoor met een voorsprong van 3,5 seconden Alex Marquez voor het eerst dit seizoen als winnaar in de Sprint werd afgevlagd en daarmee voor het eerst dit seizoen zijn oudere broer in een direct gevecht heeft verslagen.

Fabio Di Giannantonio finishte op 5 seconden op de derde plaats, op 6 tiende seconde gevolgd door Bezzecchi op de Aprilia RS-GP. De vijfde plaats ging in de laatste meters verrassend naar Johann Zarco, die zijn Sprint zeer goed had opgebouwd en 3 tiende seconde voor Bagnaia werd afgevlagd, die ook onder vuur van Quartararo kwam te staan, maar de Yamaha-coureur achter zich wist te houden.

Pedro Acosta wist de schade voor KTM, dat voor het eerst in tijden niet in Q2 had gekwalificeerd, te beperken met een 8e plaats, terwijl Jack Miller op P9 het laatste puntje voor z'n rekening nam. 

MotoGP Silverstone, uitslag Sprint:

Rijder Team Merk Uitslag
1 Alex Marquez ESP BK8 Gresini Racing MotoGP Ducati 10 ronden
2 Marc Marquez ESP Ducati Lenovo Team Ducati +3.511
3 Fabio Di Giannantonio ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati +5.072
4 Marco Bezzecchi ITA Aprilia Racing Aprilia +5.668
5 Johann Zarco FRA CASTROL Honda LCR Honda +6.707
6 Pecco Bagnaia ITA Ducati Lenovo Team Ducati +7.057
7 Fabio Quartararo FRA Monster Energy Yamaha MotoGP Team Yamaha +7.231
8 Pedro Acosta ESP Red Bull KTM Factory Racing KTM +9.186
9 Jack Miller AUS Prima Pramac Yamaha MotoGP Yamaha +9.923
10 Luca Marini ITA Honda HRC Castrol Honda +10.206
11 Franco Morbidelli ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati +10.898
12 Joan Mir ESP Honda HRC Castrol Honda +11.405
13 Maverick Viñales ESP Red Bull KTM Tech3 KTM +11.933
14 Fermin Aldeguer ESP BK8 Gresini Racing MotoGP Ducati +15.376
15 Enea Bastianini ITA Red Bull KTM Tech3 KTM +18.135
16 Miguel Oliveira POR Prima Pramac Yamaha MotoGP Yamaha +19.213
17 Aleix Espargaro ESP Honda HRC Test Team Honda +20.468
18 Lorenzo Savadori ITA Aprilia Racing Aprilia +20.968
19 Raul Fernandez ESP Trackhouse MotoGP Team Aprilia +24.729
20 Alex Rins ESP Monster Energy Yamaha MotoGP Team Yamaha +26.919
21 Somkiat Chantra THA IDEMITSU Honda LCR Honda +32.532
DNF
Brad Binder RSA Red Bull KTM Factory Racing KTM +9 ronden

Tussenstand:

Rijder Team Merk Punten
1 Marc Marquez ESP Ducati Lenovo Team Ducati 180
2 Alex Marquez ESP BK8 Gresini Racing MotoGP Ducati 161
3 Pecco Bagnaia ITA Ducati Lenovo Team Ducati 124
4 Franco Morbidelli ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati 85
5 Fabio Di Giannantonio ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati 81