Chantra mist Franse Grand Prix Le Mans
Het is hét probleem waar veel coureurs tegenaan lopen, en dan met name in coureurs in de zwaardere raceklassen: het gevoel van opgepompte armen en daardoor geen kracht meer hebben. Zo ook bij Somkiat Chantra, die daardoor tijdens de Spaanse Grand Prix twee weken geleden op het circuit van Jerez moest opgeven.
Chantra werd hiervoor op 30 april in het universiteitsziekenhuis van Barcelona door Dr. Mir geopereerd, in de veronderstelling weer tijdig fit te zijn voor de zesde ronde van het seizoen aanstaande weekend op het Franse circuit van Le Mans.
Na een postoperatieve check-up kwam Dr. Xavier Mir echter met de negatieve aanbeveling voor Somkiat om meer tijd te nemen voor weer terug te keren naar de competitie. Hoewel het herstel goed verloopt, is hij volgens Dr. Mir niet in een geschikte conditie om terug te keren.