Zoeken

Harley pakt uit in 2025 King of the Baggers

28 februari 2025
Wat begon als vermakelijk bijprogramma van het MotoAmerica is in enkele jaren tijd uitgegroeid tot een serieus kampioenschap. Harley pakt dit jaar groot uit in de King of the Bagger series met het Harley-Davidson x Dynojet Factory Race Team, dat met Kyle Wyman, James Rispoli en voormalig MotoGP coureur Bradley Smith uitpakt.

Het Harley-Davidson x Dynojet Factory Race Tea is klaar om het 14 races tellende 2025 MotoAmerica Mission Foods King of the Baggers kampioenschap te openen. De openingsrace vindt plaats in het weekend van 6 t/m 8 maart op de Daytona International Speedway in Daytona Beach, Florida. 

Het team zal in 2025 drie rijders inzetten op race-geprepareerde Harley-Davidson Road Glide-motoren. Kyle Wyman keert terug voor zijn vijfde seizoen bij het Harley-Davidson x Dynojet Factory Race Team, vergezeld door James Rispoli, die aan zijn tweede jaar met het team begint. Nieuw in het team en de serie is de ervaren Engelse wegrace- en MotoGP-coureur Bradley Smith.

Racefans kunnen alvast een preview van het seizoen krijgen in de nieuwe Harley-Davidson x Dynojet Factory Race Team lanceringsvideo, met exclusieve behind-the-scenes beelden van het team en bar-to-bar, bag-to-bag-raceactie uit het Mission Foods King of the Baggers-kampioenschap. De video is vanaf vandaag te zien op het Harley-Davidson YouTube-kanaal en andere socials.



Harley-Davidson Racing Director Jason Kehl:
“Het Harley-Davidson x Dynojet Factory Race Team kijkt uit naar een nieuw seizoen van intense King of the Baggers-competitie. Zeer getalenteerde rijders strijden op ongelooflijk snelle baggers in deze klasse, wat zorgt voor geweldige races voor onze fans. We zijn heel blij dat een talent als Bradley Smith zijn vele jaren wegrace-ervaring naar het team brengt. Met Kyle, Bradley en James denk ik dat we het meest dynamische team van rijders op de grid hebben om niet alleen races, maar ook het kampioenschap van 2025 te winnen.”

Het Mission Foods King of The Baggers kampioenschap biedt een opwindende strijd tussen race-geprepareerde Amerikaanse V-Twin-touringmotoren met standaard frames, een kuip/windscherm en zadeltassen. Het King of The Baggers-kampioenschap van 2025 omvat 14 races in zeven doubleheader-weekenden die worden gehouden in combinatie met het MotoAmerica Superbike kampioenschap. 

De Road Glide racemotoren worden aangedreven door een gemodificeerde Screamin' Eagle Milwaukee-Eight 131 Performance Crate V-twin. De teammotoren zijn bovendien voorzien van verbeterde vering, waaronder Screamin' Eagle/Öhlins Remote Reservoir-achtershocks, plus een wedstrijduitlaat, racebanden en lichtgewicht bodywork.

Voor seizoen 2025 is Dynojet Research Inc. aangesloten bij het Harley-Davidson Factory Race Team, naast Rockford Fosgate, Mission Foods, Brembo, Öhlins, Akrapovič, SYN3 smeermiddelen en Screamin' Eagle Performance Parts & Accessories.



Kyle Wyman (#33) reed het afgelopen seizoen op de Harley-Davidson Factory Race Team Road Glide zes zeges en zeven podia bij elkaar in het 18 races tellende King of the Baggers. Hij eindigde het seizoen als tweede in de eindstand. Sinds hij in 2021 bij het team kwam, leidt Wyman de klasse met 18 raceoverwinningen en won hij het kampioenschap van 2021. Wyman begon zijn flat track-carrière op een Harley-Davidson XR750, richtte op 21-jarige leeftijd KWR Racing op en won de Daytona 200 van 2019. Zijn KWR-team zet race-geprepareerde Harley-Davidson® Pan America 1250 Special-motoren in voor het Mission Foods Super Hooligan Championship.

Kyle Wyman
“Rijden voor het H-D Factory Team is een droom en ik ben heel blij dat ik aan mijn vijfde seizoen met dit team begin. Elk jaar groeit het kampioenschap en we blijven hard werken als team om de best mogelijke resultaten te behalen. Ik kijk ernaar uit om achter die #1-plaat aan te jagen en ‘m aan het eind van dit seizoen mee te nemen naar Milwaukee.”

Bradley Smith (#38) brengt een schat aan race-ervaring mee naar het Harley-Davidson x Dynojet Factory Race Team. Smith is sinds 2006 professioneel wegracer en heeft in alle vier de klassen van de Grand Prix’ op het podium gestaan, met top drie-finishes in de 125/Moto3, Moto2, MotoGP en MotoE World Cup. Hij racete acht seizoenen in de MotoGP, met in totaal 119 starts bij Monster Tech3 Yamaha, Red Bull KTM Factory Racing en Aprilia Racing Team. In 2024 was Smith testrijder voor het BMW Motorrad Motorsport WorldSBK team. Hij is samen met Claudio Corti oprichter van #Project 109, een raceteam dat is opgericht om rijders en racers te coachen, trainen en begeleiden.

Bradley Smith:
“Het is geweldig om mijn eerste stappen te zetten in het Harley-Davidson Factory Race Team. Ik heb erg veel zin om in de VS te racen en onderdeel te worden van King of the Baggers. De klasse is de afgelopen vier jaar steeds sterker geworden en Harley-Davidson en zijn fabrieksrijders hebben sinds het begin van het project geweldig werk geleverd door een geweldige motorfiets te ontwikkelen. Ik hoop dat mijn kennis en ervaring van over de hele wereld zullen helpen om de motor in seizoen 2025/2026 terug te brengen naar het hoogste schavot.”

Bradley zal ook aanwezig zijn op het iconische Harley-Davidson Euro Festival in Port Grimaud, Golfe de Saint-Tropez op 8 mei 2025. Dit festival werd voor het laatst gehouden in 2018 en brengt duizenden rijders, Harley-Davidson-liefhebbers en muziekliefhebbers samen aan de prachtige kust van de Côte d'Azur. Drie dagen lang staat alles in het teken van entertainment, motorcultuur en shopping, met wereldwijd bekende live muziekacts, de nieuwste Harley-Davidson-modellen en een ongeëvenaarde showcase van custom motoren.



James Rispoli (#43) behaalde afgelopen jaar vier podiumplaatsen en werd 6e in zijn eerste seizoen bij het Harley-Davidson Factory Race Team. In 2023 won Rispoli twee races en werd hij tweede in de KOTB in dienst van het Vance & Hines Harley-Davidson team. Rispoli begon als tiener met flat track-races en kreeg de bijnaam “Hogspoli” toen hij het American Flat Track Production Twins-kampioenschap van 2020 won op een Latus Motors Racing Harley-Davidson XG750R. 

Hij won back-to-back AMA Pro Racing Supersport-kampioenschappen in 2011 en 2012. Rispoli wordt in 2025 fulltime testrijder voor het Harley-Davidson x Dynojet Factory Race Team en zal naar verwachting deelnemen aan enkele rondes, waaronder Daytona en Road America. Hij zal ook op een race-geprepareerde Harley-Davidson Pan America 1250 Special strijden voor KWR Racing in het Mission Foods Super Hooligan Championship van 2025.

James Rispoli:
“Ik ben heel blij dat ik terug ben bij het fabrieksteam van H-D. Mijn rol verandert dit seizoen een beetje en als testrijder is het mijn ambitie om de best mogelijke informatie te verstrekken om een Harley het kampioenschap te laten winnen. Bij wildcardrondes wil ik winnen. Ik heb ook veel zin om te strijden voor de titel in het Mission Super Hooligan National Championship op KWR H-D Pan America racers.”

Harley-Davidson heeft ook een nieuwe sponsoring aangekondigd voor de MotoAmerica 2025 Mission Super Hooligan National Championship. Deze klasse, opgezet door Roland Sands Design in samenwerking met MotoAmerica, bestaat uit motoren met 750cc+ tweecilinders, maximaal 900cc driecilinders en elektrische motoren, allemaal met een maximaal vermogen van 128 pk, zonder kuipwerk en high-handlebars. Het Super Hooligan National Championship wordt voortaan “Powered by Harley-Davidson and the Championship-Winning Pan America ST – Official Motorcycle of SHNC.” 

Twee door Harley-Davidson ondersteunde Super Hooligan-teams zullen in de serie strijden met raceversies van de Pan America ST: Saddlemen Racing, met regerend Super Hooligan-kampioen Cory West (#1), samen met Jake Lewis (#85) en Travis Wyman (#10); en Kyle Wyman Racing (KWR), met Cody Wyman (#34), Hayden Schultz (#49) en nieuwkomer in het team én de klasse, James Rispoli (#43).