Zoeken

Bagger racing komt dit jaar naar Europa

9 januari 2025
Voormalig WorldSBK en MotoGP coureur Ruben Xaus heeft in samenspraak met FIM Europe het plan gelanceerd voor een nieuwe Bagger raceseries in Europa, de Bagger Racing European Cup.

Wat in 2021 in de Verenigde Staten begon als een grote grap, als bijprogramma van het MotoAmerica AMA Superbike kampioenschap, is in korte tijd tot een ontzettend populaire raceklasse uitgegroeid, waar Harley-Davidson en Indian jaarlijks om de prestigieuze titel vechten. 

De interesse die dit heeft gegenereerd heeft ertoe geleid dat Harley-Davidson en Dorna Sports een nieuw strategisch partnerschap zijn aangegaan dat werd onthuld na de laatste Grand Prix van het seizoen in november op het circuit van Catalunya.

Hoewel er nog geen plannen zijn, is het doel van Harley om met Bagger-machines te gaan racen in de Grand Prix. De demonstratierondjes met Bagger-racers die tijdens de onthulling werden gedaan spraken wat dat betreft wel boekdelen.

Maar zoals het er nu naar uitziet lijkt het Europese Bagger debuut voor de neus van Harley en Dorna te zijn weggekaapt, nu voormalig WorldSBK en MotoGP coureur Ruben Xaus de Bagger Racing European Cup voor 2025 heeft aangekondigd. Xaus nam afgelopen jaar deel aan de King of the Bagger series in de VS.

Er is nog weinig bekend over de Cup, ook niet over de kalender. Volgens een persbericht over de Cup staat deze open voor alle machines “die uitgerust kunnen worden met koffers”, wat de deur openzet voor deelname van onder andere Harley, Honda, Triumph en Ducati. De serie wordt georganiseerd door Xaus met steun van de Andorrese federatie en is goedgekeurd door FIM Europe.

Ruben Xaus: 
“Ik heb een vruchtbare bodem voor dit project gevonden bij FIM Europe, die het onmiddellijk met enthousiasme heeft omarmd.

Ik ben ervan overtuigd dat dit kampioenschap een toegevoegde waarde kan zijn voor de evenementen waarin het wordt georganiseerd, waardoor het amusements- en interessepeil van die evenementen omhoog gaat.

We zijn bezig met het definiëren van de kalender, die binnen enkele dagen officieel zal worden gemaakt, maar die de belangrijkste Europese landen zal omvatten.

Het reglement zal ook eenvoudig en voor iedereen toegankelijk zijn. We willen dat de rijders die zich inschrijven voor het kampioenschap plezier hebben en zich vermaken.”

De Cup zal twee races per ronde bevatten, verspreid over zaterdag en zondag, met het weekendformat ondersteund door een vrije training gevolgd door kwalificatie. De race-evenementen zullen worden geleid door Sh Services en Gestion A L Instant sl.

Alessandro Sambuco, secretaris-generaal van FIM Europe:
“Ik ben altijd erg tevreden als we erin slagen om een nieuwe titel toe te voegen aan ons sportaanbod.

Het toevoegen van een nieuwe titel is een indicatie van de gezondheid van onze wereld en geeft ook aan dat er vertrouwen is in wat FIM Europe kan bieden.

En wat wij bieden is wat ons onderscheidt van de rest van de sportwereld, de wereld die buiten het internationale sportsysteem leeft: wij bieden sportieve regels, veiligheid in de sportbeoefening, verzekeringsdekking en organisaties die tegen elke situatie opgewassen zijn.

The Baggers zal een breed scala aan rijders, van jong tot ouder, de kans bieden om te strijden in een veilige en dynamische omgeving die, dankzij de nieuwe promotor, ook aantrekkelijk entertainment zal bieden om de race te begeleiden.”