Zoeken

Test: Honda Varadero

Pagina 2

7 april 2005
Inhoudsopgave
Test: Honda Varadero
Pagina 2
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8

ijzig koud

Het vriest
Uitgerekend als wij bij Honda Nederland de Varadero gaan afhalen, is het ineens weer winter en is het koud, ijzig koud. Sterker nog, het vriest zo hard dat in Friesland al volop de schaatsen in het vet worden gezet. Nog voordat ik ook maar één meter op de Varadero heb gereden, zit ik er eigenlijk al helemaal doorheen. Met dank aan de 200km heenreis op de naakte redactiefiets. Maar goed, er zal gereden moeten worden en ik zal dus door de zure appel heen moeten bijten. Al snel blijkt die appel niet zo zuur te zijn, als men bij Honda vertelt dat onze Varadero is voorzien van het optionele "travel pakket". Onderdeel van dat pakket is namelijk...handvatverwarming. En dat verandert de zaak, rijden maar!

Wat is ie dik man
Eenmaal plaatsgenomen op de Varadero laat ik mijn blik eens goed rondgaan. Wat is ie eigenlijk groot. En dik. Wat is ie dik man! Het zadel is zo op het eerste gezicht (en gevoel) erg breed en comfortabel. Verder valt de hele vette (25 liter!) tank, het brede (van handkappen voorziene) stuur en een groot en functioneel dashboard op, waar zowel de snelheids- meter als de toerenteller hun informatie op analoge wijze tonen.

ABS
Draaien we de contactsleutel om, dan laat het dashboard op erg duidelijke wijze haar overige functies zien. Een digitaal display licht op, waar koelvloeistoftemperatuur, een klokje, twee tripmeters en het gemiddelde brandstof verbruik van af is te lezen. Verder zien we grote, zeer goed afleesbare verklikkerlichtjes waarvan er één al meteen onze aandacht opeist: het ABS verklikkerlichtje. Jawel, ook deze Varadero is uitgerust met ABS.

Bijna puur
Een korte druk op de startknop brengt de Varadero tot leven. Althans bijna tot leven. De motor start wel maar lijkt er niet veel zin in te hebben. Aha! De choke! De Varadero is uitgerust met een handbediende choke die op de linkerstuurhelft is gemonteerd. Een klein beetje ‘choke’ erbij zorgt ervoor dat de V-Twin meteen wat lekkerder loopt. Niet veel later kan die choke er weer af en loopt de motor mooi te ploffen. Koppeling in, een lichte druk op de schakelpook en met een lichte klik schakelt de motor in de eerste versnelling. Koppeling rustig op laten komen en met heel weinig gas gaat de Varadero van z"n plaats. Het materieel rolt. Zwaar materieel bovendien, de motor heeft namelijk een rijklaar gewicht van 276 kilo. Het feit dat - in koude toestand - de twee-cilinder krachtbron in staat is bij het puur en alleen laten opkomen van de koppeling de motor van zijn plaats te laten rollen laat ons al vermoeden dat we hier met een soepele krachtbron te doen hebben.

Maximaal
Het draaiknopje van de handvatverwarming gaat op de stand ‘maximaal’ en ik maak me op voor 200km ijzige kou. Stukje rechtdoor, even schakelen, kort bochtje en remmen, stop! De motor is uitgerust met een gecombineerd remsysteem en dat, tezamen met de ABSinrichting, geeft vertrouwen in de remcapaciteiten van de Varadero. Zelfs op nat en glibberig asfalt, maar daarover later meer. De eerste draai richting snelweg valt meteen op hoe stabiel de motor is. De oprit van de snelweg is een lange doordraaiende bocht en ondanks de geringe snelheid waarmee we rijden en het niet geringe gewicht van de afgetankte Varadero gaat het sturen en in balans houden van de motor met een speels gemak. Prima.