China inderdaad op de kalender
Dat WorldSBK naar China zou gaan, kwam niet meer helemaal als een verrassing. We schreven vorige maand al dat een Chinese ronde voor 2027 in de maak was.
FIM-president Jorge Viegas bracht toen een bezoek aan China. Naast een bezoek aan de nieuwe fabriek van CFMOTO in Hangzhou reisde hij naar Shanghai, waar hij onder meer Patrick Yang ontmoette, president van Shanghai Juss Sports & Entertainment.
Opvallend was vooral hoe de FIM Yang destijds omschreef: als de toekomstige promotor van een WorldSBK-ronde in China.
Dat liet weinig ruimte voor twijfel over de plannen. Met de voorlopige kalender voor 2027 is nu ook duidelijk waar en wanneer die eerste Chinese WorldSBK-ronde moet plaatsvinden.
Het Shanghai International Circuit staat van 29 tot en met 31 oktober op de kalender en krijgt meteen een prominente plaats: China sluit het seizoen af.
Chinese fabrikanten steeds belangrijker
De komst van Shanghai past bovendien bij de steeds grotere rol van Chinese fabrikanten in de WorldSBK-paddock.
Kove was in 2023 de eerste Chinese fabrikant die instapte en boekte later succes in WorldSSP300. QJMOTOR volgde in WorldSSP, terwijl ZXMOTO zich in 2026 eveneens in die klasse meldde en inmiddels races heeft gewonnen.
Daarnaast werkt CFMOTO aan een eigen WorldSBK-project. Tijdens het bezoek van Viegas aan de nieuwe fabriek in Hangzhou presenteerde het merk zijn plannen voor de ontwikkeling van een Superbike waarmee het uiteindelijk in het wereldkampioenschap wil uitkomen.
WorldSBK-directeur Gregorio Lavilla noemt de stap naar China dan ook een logisch vervolg op die ontwikkeling.
“Chinese fabrikanten hebben een steeds grotere invloed binnen onze paddock. Een ronde in Shanghai is daarom een logische volgende stap in de ontwikkeling van die relatie.”
Volgens Lavilla moet het evenement daarnaast WorldSBK dichter bij de Chinese motorsportfans brengen.
Shanghai krijgt de finale
De Chinese ronde wordt niet ergens tussen de Europese wedstrijden geschoven. Dorna heeft Shanghai meteen aangewezen als seizoensfinale.
Na Cremona eind september gaat WorldSBK op 15 tot en met 17 oktober eerst naar Estoril. Twee weken later volgt van 29 tot en met 31 oktober de afsluiting op het Shanghai International Circuit.
WorldSSP reist eveneens naar China en staat in 2027 bij alle twaalf WorldSBK-rondes op het programma.
Voor WorldSBK wordt het de eerste wedstrijd in China.
Valencia terug, Jerez eruit
China is niet de enige wijziging. Ook Circuit Ricardo Tormo keert terug op de kalender. Valencia organiseert van 2 tot en met 4 april de derde ronde van het seizoen.
WorldSBK reed voor het laatst in 2010 op het circuit.
Spanje houdt daarmee twee wedstrijden. Naast Valencia staat MotorLand Aragón van 21 tot en met 23 mei op het programma. Jerez verdwijnt voorlopig vanwege werkzaamheden aan het circuit.
Voor Nederlandse fans verandert er weinig. Assen blijft in het voorjaar staan en ontvangt WorldSBK van 16 tot en met 18 april.
Laatste keer Phillip Island
Ook aan de andere kant van de kalender staat een belangrijke verandering op stapel. Het seizoen begint van 19 tot en met 21 februari traditioneel op Phillip Island, maar dat wordt voorlopig de laatste WorldSBK-race op het Australische circuit.
Vanaf 2028 verhuist de Australische ronde naar The Bend.
Voorafgaand aan het openingsweekend vindt op 15 en 16 februari op Phillip Island de officiële WorldSBK- en WorldSSP-test plaats.
Na Australië volgt een pauze van bijna een maand voordat het Europese deel van het seizoen op 19 maart in Portimão begint.
Voorlopige WorldSBK-kalender 2027

- 19-21 februari – Phillip Island, Australië
- 19-21 maart – Portimão, Portugal
- 2-4 april – Valencia, Spanje
- 16-18 april – Assen, Nederland
- 21-23 mei – MotorLand Aragón, Spanje
- 4-6 juni – Most, Tsjechië
- 18-20 juni – Misano, Italië
- 9-11 juli – Donington Park, Groot-Brittannië
- 3-5 september – Magny-Cours, Frankrijk
- 24-26 september – Cremona, Italië
- 15-17 oktober – Estoril, Portugal
- 29-31 oktober – Shanghai, China
Daarmee telt de voorlopige kalender twaalf raceweekenden in negen landen en op drie continenten. Het grootste nieuws zit echter helemaal aan het einde: WorldSBK gaat naar China – precies zoals vorige maand al in de lucht hing.