18 mei 2026

Drie KTM’s in top vier

Acosta opnieuw snelste in Barcelona tijdens IRTA MotoGP test

Het zal voor KTM slechts een schrale troost zijn na de dramatische MotoGP-race van zondag, maar tijdens de officiële testdag in Catalunya liet de Oostenrijkse fabrikant opnieuw zien over flink wat snelheid te beschikken. Pedro Acosta reed maandag de snelste tijd, terwijl liefst drie KTM’s in de top vier eindigden.

De testdag op het Circuit de Barcelona-Catalunya verliep echter verre van ideaal. Door zware regenval in de middag ging niemand nog de baan op, waardoor alle snelle tijden alleen in de ochtend werden gereden. Uiteindelijk werd de testsessie zelfs ruim een uur eerder dan gepland beëindigd.

Bovendien verscheen slechts een beperkt deel van het MotoGP-veld aan de start. Door alle crashes en blessures van zondag namen uiteindelijk nog maar negentien coureurs deel aan de test.

Acosta direct weer snel

Pedro Acosta trok zich ondertussen weinig aan van alle chaos van het weekend. De KTM-fabrieksrijder was zaterdag al snel, leek zondag op weg naar zijn eerste MotoGP-zege en reed maandag opnieuw de snelste tijd van de dag.

Op zijn laatste snelle ronde van de eerste sessie dook “The Shark” naar de eerste plaats, ondanks een kleine technische hapering eerder op de ochtend.

Daarmee bevestigde Acosta opnieuw dat KTM in Barcelona misschien wel het sterkste pakket van het hele veld had.

Ook Enea Bastianini liet zich nadrukkelijk zien. Nadat “La Bestia” zondag voor het eerst dit seizoen puntloos bleef, sloot de Tech3 KTM-coureur de testdag af met de derde tijd.

Tussen beide KTM’s nestelde Fabio Quartararo zich op de tweede plaats met de Yamaha.

Vinales terug vooraan

Ook Maverick Viñales kende een sterke maandag. De Spanjaard, die zondag na zijn blessureterugkeer elfde werd in de Grand Prix, reed tijdens de test naar de vierde tijd.

Volgens Viñales voelde vooral de voorkant van de RC16 duidelijk verbeterd aan. Daarnaast gaf de Tech3-coureur aan dat KTM de komende Grands Prix nog meer nieuwe onderdelen verwacht te introduceren.

Met Acosta, Bastianini en Viñales in de top vier kreeg KTM zo alsnog een flinke opsteker na alle teleurstelling van zondag.

Brad Binder eindigde uiteindelijk als twaalfde.

Yamaha test nieuwe aerodynamica

Bij Yamaha stond de testdag grotendeels in het teken van nieuwe aerodynamische onderdelen. Fabio Quartararo werkte onder meer met nieuwe winglets aan de voorkant van de M1 en sloot de dag af op slechts 0,064 seconde van Acosta.

Toch bleef de Fransman voorzichtig optimistisch. Volgens Quartararo kwam de extra grip vooral door het rubber dat tijdens het raceweekend op het asfalt was achtergebleven en niet direct door een grote technische doorbraak.

Alex Rins eindigde als dertiende en bleef daarmee eveneens binnen één seconde van Acosta’s toptijd.

Bij Pramac Yamaha kende Toprak Razgatlioglu opnieuw een moeilijke dag. De drievoudig WorldSBK-kampioen eindigde als negentiende en laatste, al reed hij met 45 ronden wel de meeste kilometers van iedereen.

Nieuwe crash voor Martin

Bij Aprilia ging de aandacht opnieuw vooral uit naar Jorge Martin. De regerend wereldkampioen crashte maandagochtend opnieuw, ditmaal in bocht 7, waarna de sessie kort met een rode vlag werd stilgelegd.

Martin werd na de crash overgebracht naar het medical center en later naar het ziekenhuis in Barcelona voor verdere controles. Uiteindelijk stelde Aprilia later op de dag gerust: er werden geen breuken vastgesteld.

De Spanjaard kende daarmee een bijzonder zwaar verblijf in Barcelona, waarin hij uiteindelijk liefst zes keer crashte.

Trackhouse-coureurs Raul Fernandez en Ai Ogura maakten daarentegen een sterke indruk. Beide Aprilia-rijders sloten de test af in de top zes.

Ducati beperkt aanwezig

Bij Ducati was het deelnemersveld flink uitgedund. Marc Marquez ontbrak al vanwege zijn blessure, Alex Marquez lag ter observatie nog in het ziekenhuis waar hij zondagavond was geopereerd en Fabio Di Giannantonio sloeg de test over nadat hij tijdens de race geraakt werd door rondvliegende onderdelen.

Daardoor kwam de beste Ducati-tijd uiteindelijk op naam van Fermin Aldeguer, die als zevende eindigde.

Francesco Bagnaia werkte maandag vooral verder aan de ontwikkeling van een nieuwe swingarm en sloot de dag af als tiende.

MotoGP test Catalunya, tijden:

Rijder Team Merk FP1 FP2 Verschil Ronde
1 Pedro Acosta ESP Red Bull KTM Factory Racing KTM 1’38.767 27 / 28
2 Fabio Quartararo FRA Monster Energy Yamaha MotoGP Yamaha 1’38.831 +0.064 12 / 30
3 Enea Bastianini ITA Red Bull KTM Tech3 KTM 1’38.884 +0.117 14 / 25
4 Maverick Vinales ESP Red Bull KTM Tech3 KTM 1’38.957 +0.190 28 / 40
5 Raul Fernandez ESP Trackhouse MotoGP Team Aprilia 1’39.007 +0.240 35 / 36
6 Ai Ogura JPN Trackhouse MotoGP Team Aprilia 1’39.061 +0.294 33 / 38
7 Fermin Aldeguer ESP BK8 Gresini Racing MotoGP Ducati 1’39.083 +0.316 29 / 35
8 Franco Morbidelli ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati 1’39.128 +0.361 40 / 41
9 Diogo Moreira BRA LCR Honda Honda 1’39.254 +0.487 32 / 41
10 Pecco Bagnaia ITA Ducati Lenovo Team Ducati 1’39.319 +0.552 9 / 23
11 Marco Bezzecchi ITA Aprilia Racing Aprilia 1’39.559 +0.792 15 / 40
12 Brad Binder RSA Red Bull KTM Factory Racing KTM 1’39.622 +0.855 17 / 28
13 Alex Rins ESP Monster Energy Yamaha MotoGP Yamaha 1’39.762 +0.995 31 / 32
14 Luca Marini ITA Honda HRC Castrol Honda 1’39.843 +1.076 24 / 41
15 Joan Mir ESP Honda HRC Castrol Honda 1’39.857 +1.090 3 / 32
16 Jack Miller AUS Prima Pramac Yamaha Yamaha 1’39.943 +1.176 13 / 32
17 Jorge Martin ESP Aprilia Racing Aprilia 1’39.992 +1.225 6 / 15
18 Augusto Fernandez ESP Yamaha Factory Racintg Yamaha 1’40.024 +1.257 29 / 39
19 Toprak Razgatlioglu TUR Prima Pramac Yamaha Yamaha 1’40.052 +1.285 38 / 45
Fabio Di Giannantonio ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati 0 /

Door:

Motorfreaks

Deel
MotoGP