Test: Druijff Racing Kawasaki line-up
Level-up
Tekst: Ron Huijs
Fotografie: Manu de Soomer, Ad Kievit, Henny Stern
Vier op een rij
Als ik ‘s ochtends de paddock inrij hoef ik me geen moment af te vragen waar ik precies moet zijn, de truck en racetrailer staan al te blinken voor de pitbox en de crew is al druk in de weer met het inrichten daarvan. De 4 motoren staan al opgebokt klaar compleet met banden warmers, en het eerste dat in mij opkomt is: nondeju, zo moet een full factory rijder zich dus ook ongeveer voelen. Na iedereen een goedemorgen te hebben gewenst eerst maar eens de line up voor vandaag bekijken, en zoals gezegd is dat echt niet de minste: een standaard Ninja ZX-4RR en Ninja ZX-6R, Met verve de allervetste fiets die ik ooit heb gereden, bwaahhhbeide door Druijff onderhanden genomen, de #37 IDC Ninja ZX-6R Supersport fiets van Sven Doornenbal en de #1 IDC ZX-10RR Superbike kampioensmotor van Wayne Tessels, boahhhhhhh!!!! Erwin (Druijff) himself, de grote man achter Druijff Racing, heeft met partner Michelin geregeld dat alle motoren op het nieuwste Franse rubber staan zodat we niet enkel de motoren kunnen rijden maar ook direct een bandentest kunnen doen, top geregeld dus!En laat het nu net vandaag ook nog eens zonnig en 28 graden warm worden op de Drentse heide, hoe gelukkig kan een mens zijn.
Druijff Racing prepareert als enige officiële Kawasaki Racepartner diverse Kawasaki’s voor exclusief circuit en racegebruik, beginnend bij lichte aanpassingen tot uiteindelijk full-spec race machines waarmee in diverse klassen om de titel kan worden gestreden. Om het makkelijk en overzichtelijk te maken heeft Erwin meerdere pakketten bedacht waaruit de klant kan kiezen en omdat het individueel maatwerk is kunnen die pakketten ook nog eens naar wens worden uitgebreid en aangepast. We zullen maar direct met de Nederlandse deur in huis vallen, “wat kost dat dan, want racen is duur, toch?” Eigenlijk blijkt dat enorm goed mee te vallen, met het instap basis TRACK pakket is de ZX-4RR al leverbaar vanaf € 9.599 en de ZX-6R vanaf € 11.999 inclusief btw. In dit TRACK pakket worden de motoren ontdaan van alle voor circuit onnodigezaken zoals bijvoorbeeld verlichting etc. etc. en wordt de fiets vakkundig voorzien van racekuipen. En dat het met beide motoren in standaard straat uitvoering op circuit niet verkeerd sturen is weten wij inmiddels alles van en heb je ook al hier (ZX-4RR) en hier (ZX-6R) kunnen lezen in onze eerdere tests.
Omdat we de standaard motoren al meer dan eens op circuit hebben gereden heeft Erwin vandaag zowel de ZX-4RR als ook de ZX-6R meegenomen, beide voorzien van het RACE pakket (en nog wat leuke extra’s). De volledige specificaties incl. bijbehorende prijzen hebben we per machine nog even netjes voor je opgesomd. De bedoeling van vandaag is om enerzijds het verschil eens kan voelen tussen de standaard straatmotor en een goed geprepareerde circuitmotor, en anderzijds het verschil tussen een goed Kawasaki whizzkid Erwin Druijffgeprepareerde circuitmotor en een full-spec Supersport machine. En waarom staat de #1 IDC Superbike er dan tussen? “Nou” zegt Erwin met een leuke grijns, “ik dacht dat vind je vast ook wel eens leuk om te rijden, en dan kun je de nieuwe Michelin Power Performance slicks ook een met een dikke superbike testen.” My kind of man, die mijnheer Druijff!
Nadat de big boss hemzelf samen met Sven in de eerste sessie als laatste check-up de vier motoren enkele rondjes over het TT-circuit hebben gereden worden ze door de Druijff Racing crew klaar gemaakt voor mijn vertrek. Klaargemaakt hoor ik je denken? Jazeker, ik hoef vandaag dus echt nergens zelf op te letten, zoals al vernoemd staan de motoren opgebokt en in de warmers klaar waarbij de bandjes op de juiste druk zijn gezet, het motorblok voor vertrek op bedrijfstemperatuur gebracht, er niet te veel maar ook zeker niet te weinig benzine aan boord is. Alle vier de motoren staan zoals het op een racer hoort op GP-Shifting (omgekeerd schakelen) en voor iemand als ondergetekende die hoofdzakelijk traditioneel schakelend rijdt betekent dit wel dat het kopje er uitdrukkelijk bij moet worden gehouden, want we willen natuurlijk niet vol accelererend over de Veenslang met de toerenteller in het rood per ongeluk een versnellinkje terugschakelen in plaats van op te schakelen… oeps, sorry Wayne dat je dit weekend niet kunt proberende titel te prolongeren, je nokkenas ligt ergens tussen Ruskenhoek en Stekkenwal……beetje Duct tape misschien?
Ninja ZX-4RR met RACE pakket
Het leek ons wel een goed idee om qua volgorde telkens level-up te gaan, om zo de verschillen back-to-back zoals dat heet te ervaren, dus beginnen we deze unieke test aan het eind van de ochtend op de minst krachtige van de 4, de ZX-4RR. Zodra ik mijn been voor de eerste keer over het racezitje zwaai en op de motor plaats neem is er geen twijfel meer mogelijk, de straatversie van dit jongste lid van de Ninja-Supersport familie is qua zitpositie eerder comfortabel en relaxt vergeleken met deze circuit ZX-4RR, Wat een verschil met de standaard fiets. Voelt eerder als een standaard 600, ditdankzij een hogere en verder naar voren gekantelde monozit en door de hoger gepositioneerde rem/schakelset. Dat dit echt niet het enige verschil is blijkt al snel als ik bij het verlaten van de pitlane voor de eerste keer het gas opendraai. Het “kleintje” 400 gaat namelijk behoorlijk van zijn plek, veel rapper dan ik eerlijk gezegd had verwacht. De motor pakt een pak vlotter op vanuit het middengebied en loopt heel mooi lineair opbouwend richting de begrenzer.
Het schakelen gaat vlot en soepel dankzij de quickshifter en het is vooral de aangepaste tandwielverhouding (voor -1 achter +2) in combinatie met het afgeslankte gewicht dat mij eerder het gevoel geeft met een 600tje onder weg te zijn dan met een 400. Het terugschakelen met de blipper verloopt soepel en probleemloos waarbij je telkens op een mooi plofje uit de sportief maar niet te luid klinkende uitlaat wordt getrakteerd. Qua sturen gaat er uiteraard niks boven het gemak van een lichte motor en deze 4RR is daar een prachtig voorbeeld van. We rijden vandaag in de
De standaard kuip is vervangen door een race-exemplaar. Fraaie aanpassing van 't standaard TFT
Met de racekit is de ZX-4RR goed voor 77 pk aan het achterwiel, da's 88 pk aan de krukas
Alleen de vormvork heeft een compleet ander binnenwerk gekregen, de achtershock is standaard. Het hogere zitje geeft een sportievere zit
Sport Gridtime groep bij CRT Holland, de snelste groep bestemd voor wedstrijdrijders en licentiehouders en ondanks het beperkte vermogen van 88 pk gaat dat niet echt verkeerd met deze lichtgewicht. Uiteraard komen op de Veenslang, richting Ramshoek en accelererend uit de GT er wel wat dikkere motoren voorbij, maar op de remmen (direct duidelijk wat een meerwaarde een goed setje raceremblokken en verwijderde ABS is) en qua bochtensnelheid hoeven we niet veel onder te doen!
De standaard voorvering, waarvan ik al bij onze eerdere testen al aangaf dat deze voor circuitgebruik wel een upgrade kon gebruiken, is bij dit RACE pakket vervangen door K-tech cartridges en die maken de motor aanzienlijk stabieler en strakker te rijden, waarbij er nog altijd sprake is van een prima balans met de originele achtershock. Laten we wel wezen, een 400tje is natuurlijk niet de meest ideale motor op een snelle baan als Assen en door de aangepaste en kortere vertanding is de 6e versnelling echt wel nodig op zowel einde Veenslang als voor het insturen van de Ramshoek, en worden Stekkenwal, De Bult en Duikersloot zelfs in 4e gereden, maar wat moet dit een feest zijn als je op wat kleinere banen als Mettet of de Noord Franse banen zoals Ecuyers of Croix kunt vlammen met dit spel! In de meeste bochten denk ik telkens, “Huijs toch, hier had je nog veel harder in gekund” want dat is uiteindelijk waar het met een fiets als deze omdraait,Zeg erm... is het een idee om met deze het volgend seizoen alle track-events te doen? Wil dit wel eens loslaten op Mettet, en Ecuyers, en Croix, en... bochtensnelheid! Elke ronde gaat het dus iets harder maar zelfs dan denk ik elke keer, dat kan nog sneller, dat kan nog platter… maar voordat ik het goed en wel besef wordt de zwart/wit geblokte vlag gezwaaid. Fuck, de sessie lijkt haast omgevlogen terwijl ik voor mijn gevoel nog maar net was begonnen, ik ben ervan overtuigd dat indien ik nog enkele sessies kon rijden op deze fiets er zeker nog seconden van de tijd af waren gegaan.
Bij terugkomst in de pitbox staat Erwin me al op te wachten. “Niet verkeerd he?” Niet verkeerd? Nou nou Erwin, dat is me wel een understatement! Al snel zou blijken dat er later deze dag nog wel een aantal van deze understatements volgen, als er iets is naast de technische knowhow en professionaliteit van Druijff Racing, is dat hun heerlijke en ontwapenende bescheidenheid.
Specificaties Kawasaki Ninja ZX-4RR inclusief Race pakket: €12.949,- incl. BTW
Rijklaar, opgebouwd en ingereden Ninja ZX-4RR 2024.
Kuip en toebehoren
Complete racekuip
Race ruit
Chassis
Blokprotectie GB racing
Rem/schakel set ARP
Vaste wielbussen MSS
Stuuruitslag beperkers MSS
Radiateur protectie Druijff Racing
Uit- en inlaat
Volledig uitlaatsysteem Spark.it
Vering
Voorvork K-tech cartridge kit
Achtershock Standaard
Overig
Aangepaste race mapping Druijff Racing
Incl. aanpassing aan werking blipper en quikshifter
Stalen remleidingen zonder ABS
Aangepaste vertanding
Aanpassing versnellingsbak
Haakse ventielen
Borgbouten
Vermogen:
77 pk aan het achterwiel (88 pk aan de krukas)
Extra’s:
De gereden motor heeft buiten het RACE pakket nog een aantal extra’s: verstelbare clipons, Bonamici dashboard cover, TSS kuipsteun, Translogic quickshifter sensor, race-tankdop, set Michelin Power cup evo, SBS remblokken, stuurdemper YSS en aangepast, spuitwerk en de prijs voor deze uitvoering komt hierdoor op €15.349,- incl. BTW.
Ninja ZX-6R met RACE pakket
Na de lunchpauze, deze keer maar eens zonder vettige hamburgers want we zijn per slot van rekening ‘full factory’ vandaag, staat de Ninja ZX-6R voor me klaar. Het is nog maar enkele weken geleden dat ik de straatversie hier op het circuit in Assen mocht rondsturen dus die staat nog wel redelijk vers in mijn geheugen. Qua zitpositie is deze niet zo heel erg verschillend van de straatversie maar dankzij de verstelbare rem/schakelset en clipons kun je deze wel volledig op persoonlijke voorkeur afstemmen. Voelt supervertrouwd, maar heb dit onlangs nog met een volledig standaard 636 hier gedaanOmdat we toch maar 1 sessie rijden laten we deze maar staan zoals ze staan, en net als bij de 400 heeft ook deze 636cc supersport geen ABS meer. Gezien de zonnige omstandigheden met veel grip en een goed plakkende nieuwe set Michelin Power Cup 2 rubber wordt ook nu de TC uitgeschakeld.
Als ik in de eerste ronde na het verlaten van pitlane voor de eerste keer wil terugschakelen voor Strubben blijkt dat niet te werken, hey… wat is dit nu? Dus dan maar effe de koppeling erbij en zo een versnellinkje terug, maar al stevig remmend voor de Ruskenhoek heb ik hetzelfde probleem. Tikje omhoog tegen het schakelpookje en er gebeurt niks… ach verrek, nu weet ik het alweer, de ZX6R heeft geen ride-by-wire en nog kabelbediende gasklephuizen, waardoor de quickshifter geen blipperfunctie heeft en bij het terugschakelen ‘gewoon’ oldskool de koppeling erbij moet worden gepakt. Frappant hoe snel het gemak van een blipper wendt dus, zelfs voor mij als oude rot.
Vanaf Stekkenwal verloopt het terugschakelen echter weer prima en moeiteloos, en kan ik me gaan concentreren op rempunten, instuurpunten en rijlijnen. In het RACE pakket zit een volledig verstelbare Öhlins NIX30 cartridge die door Druijff in de voorvork is geplaatst, terwijl aan de achterzijde een volledig instelbare Öhlins TTX achtershock is gemonteerd. Een serieuze verings-upgrade dus,
Agressieve neus met Aero. TFT op dezelfde manier onderhanden genomen als de ZX-4RR
Voor en achter is de standaard Showa vering vervangen door Öhlins
Met racekit is deze 636 goed voor 127 pk aan het achterwiel. Da's 137 pk aan de krukas
zeker als je weet dat er best wat rijders zijn die met deze setup wedstrijden rijden. De motor laat zich met deze vering upgrade superstrak sturen en ook (kleine) correcties zoals onder hellingshoek nog wat bijremmen, of zelfs wat extra gas bijgeven in een bocht, brengen het rijwielgedeelte niet uit balans. De motor loopt voor mij op rails!
Met 137 pk aan de krukas heeft de motor een stukje meer power dan de straatversie, en ook bij deze fiets wordt dit vermogen heel mooi lineair opgebouwd, waarbij het zo kenmerkende en krachtige middengebied is gebleven. Erwin heeft ervoor gekozen om de originele vertanding te behouden en dat begrijp ik maar al te goed. In onze recente dubbeltest met de CBR600RR had ik al opgemerkt dat de Kawasaki op een duidelijk kortere vertanding staat, perfect voor sportief en circuit gebruik. Maar wat een genot om mee te rijden, deze Druijff Ninja ZX-6R. Gedurende deze sessie komt op de Veenslang nog sporadisch een dikke Superbike op vermogen voorbij, maar ik haal al meer rijders in dan dat ik word gepasseerd. Waarbij ik volgens m’n matje Dirk, die achter me reed, mooie zwarte strepen over het asfalt trek. Dan heb je het duidelijk naar je zin, toch? Daar waar Assen niet de meest ideale baan is voor de ZX-4RR, durf ik wel te stellen dat deze 636cc supersport helemaal in z’n element is. Remmen gaat met veel gevoel en erg hard, Ik wil niet veel zeggen, maar dit begint toch echt serieus op een racemachine te lijkenen niet onbelangrijk: dit gevoel blijft gedurende de gehele sessie constant, geen enkele vorm van fading dus.
De fantastische grip van het Michelin rubber en het gemak en de vanzelfsprekendheid waarmee deze Kawasaki zich rond laat sturen zorgt bij mij voor zoveel vertrouwen dat ik maar heel weinig tijd nodig heb voordat zowel links als rechts de elbowsliders (jaja, uiteraard voor de fotograaf) tegen het asfalt worden gereden. Hoppa, weer een nieuwe profielfoto… check! Ook het snel van richting veranderen in Ruskenhoek en de Geert Timmer chicane vergt weinig inspanning en gaat moeiteloos en met speels gemak. Als ik aan het einde van de sessie positief onder de indruk afstap ben ik nog zo fris als een hoentje, zo makkelijk als deze motor zich rijden laat!
Specificaties Kawasaki Ninja ZX-6R inclusief Race pakket €18.499,- incl. BTW:
Rijklaar, opgebouwd en ingereden Ninja ZX-6R 2024
Kuipen en toebehoren
Complete racekuip
Race ruit
Chassis
Blokprotectie GB Racing
Teen beschermer KRT
Remhendel protectie ARP
Rem/schakel set ARP
Vaste wielbussen MSS
Stuuruitslag beperkers MSS
Stuurdemper kit YSS
Bobbins
Radiateur protectie Druijff Racing
Uit- en inlaat
Volledig uitlaatsysteem Spark.it
Aanpassing inlaatkelken Druijff Racing
Vering
Voorvork Öhlins NIX30 cartridge kit
Achtershock Öhlins TTX
Overig
Aangepaste race mapping Druijff Racing
Stalen remleidingen zonder ABS Accossato
Achter remklauw houder MSS
Haakse ventielen
Borgbouten
Vermogen:
127 pk aan het achterwiel (137 pk aan de krukas)
Extra’s:
De gereden motor heeft buiten het RACE pakket nog een aantal extra’s: carbon voorspatbord, Bonamici dashboard cover protectie, tankcover, metallic lak spuitwerk, custom sticker set, set banden Michelin Power Cup 2 en SBS remblokken. De prijs voor deze uitvoering komt hierdoor op €20.750,- incl. BTW.
IDC Ninja ZX-6R Sven Doornenbal
Om nog even wat extra te trainen voor de races die over enkele dagen op het TT-circuit plaatsvinden is Sven zelf ook aanwezig en heeft dus al een aantal sessies ‘zijn’ ZX-6R serieus de sporen gegeven. Met 1’43 heeft hij met deze fiets al behoorlijk indrukwekkende rondetijden gezet, dus de motor/rijder combinatie ligt het zeker niet aan. Het moet voor hem toch een beetje een vreemd tafereelEen échte IDC Supersport racer, da's toch een hele andere categorie zijn geweest om die “ouwe” op zijn motor te zien vertrekken en wellicht zelfs ook wel een beetje ongemakkelijk en zenuwachtig, want stel je voor dat opa dat ding voor je neus opvouwt, vlak voor je eigen raceweekend. Het zal je maar gebeuren…
Met deze zaken in m’n achterhoofd hoef ik er toch zeker geen tekeningske bij te maken dat ik zeker niet op zoek ben gegaan naar mijn limiet, laat staan de limiet van de Ninja ZX-6R, maar om een serieuze impressie van de fiets op te doen en hoe het voelt om met een full spec Supersport te rijden. Wat een superleuke ervaring is, dat kan ik je wel zeggen. Deze meer dan 140 pk sterke ZX-6R is voorzien van een Mektronic WSS ecu (WK supersport eenheids-ecu), en door een elektronisch gasklephuis aanpassing kon de standaard quickshifter worden vervangen door eentje mét blipperfunctie. Qua rijwielgedeelte is het nog allemaal wat exclusiever en verfijnder, want deze fiets is voorzien van high level K-tech DSS pro cartridges en bijbehorende achtershock en staat voor deze gelegenheid op Michelin Power
Andere ECU en dus ook ander display, met alleen de broodnodige informatie
De bekende knopjes uit de racerij
K-tech vering van de hoogste plank. Heb je ook wel nodig met 140 pk aan het achterwiel
performance slick banden. Dat deze fiets dus als de brandweer gaat hoef ik je niet te vertellen, want dat blijkt wel uit Sven’s geweldige prestaties in het IDC, en het accelereert en vertraagt dus nog allemaal net iets harder dan de ZX-6R die ik net heb gereden. Maar ondanks dat Sven vele kilo’s (ik schat toch een kilo’tje of 15) lichter is blijkt de motor onder hellingshoek voor mij te stijf af geveerd.
Lang verhaal verkort, een duidelijke tekortkoming van mij als rijder in dit geval want mijn bochtensnelheid ligt aanmerkelijk lager dan die van een coureur als Sven, die dus duidelijk veel harder (en later) de bocht inremt en daarmee de vering veel zwaarder belast. Simpele conclusie dus, ik ben gewoon te traag voor een dergelijke fiets en deze setup, want als je de vering van een motor als deze niet kunt pushen en belasten waarop deze is afgesteld, dan werkt de stijvere setup niet voor je maar zelfs tegen je. Vooral in Ossebroeken met dubbele apex voel ik in het tweede deel de voorkant lichtjes stuiteren, net als in Mandeveen/Duikersloot waar ook in het tweede deel de voorkant wat vibreert. In beide bochtencombinaties is het gevoel aan de voorzijde door het remmend insturen in combinatie met mijn extra gewicht nog wel oké, maar waar ik in het tweede deel Meer vermogen en betere vering, maar toch reed de gewone 636 met racekit van zojuist veel gemakkelijker. Rij duidelijk niet snel genoeg om 't werkgebied van deze IDC-racer te komenvan de bocht het gas wat constant hou en in rolfase de bocht netjes probeer te ronden, zullen de echte mannen het gas veel verder opendraaien en daarmee de voorkant dus wél extra belasten.
Ik slaag er uiteindelijk maar net in, ondanks de extra pk’s en de soft compound slicks, om op het einde van de sessie een fractie sneller rond te gaan dan met de Druijff Kawasaki “klanten fiets” van de vorige sessie. Voor mij geen echte verrassing, omdat ik al eventjes mee loop in de motorsport veringbranche en dit verhaal al meermaals heb gehoord en uitgelegd, maar superwaardevol om dit nu zelf eens aan den lijve te ondervinden. Het maakt wel heel duidelijk dat ook binnen de motorsport de uitdrukking ‘less is more’ van toepassing kan zijn, en je dus als hobbymatige/sportieve rijder op een compleet ander niveau bezig bent dan de ‘echte’ coureurs. En dus ook ander materiaal en setup nodig hebt om het beste uit jezelf te halen en je te amuseren. Een hoop rijders hebben op hun bucketlist een rondje sturen op een Moto2, MotoGP of World Superbike staan, maar daar kunnen wij gewone stervelingen dus echt niks mee aanvangen, buiten een coole nieuwe profielfoto dan!
Specificaties Kawasaki Ninja ZX-6R 636 IDC Supersport Sven Doornenbal
Motorisch
Motorblok getuned, meer dan 140pk aan het achterwiel
Mektronic WSS ecu (WK supersport eenheids-ecu)
ECU master dashboard
Elektronisch gasklephuis aanpassing.
Quickshifter met autoblipper
Spark.it volledig titanium uitlaatsysteem
MWR race luchtfilter
Rijwielgedeelte
K-tech DSS pro cartridges en achtershock.
Bonamici remschakelset
Druijff Racing verstelbare clipons
Brembo CC RCS 19 rempomp
SBS DS-1 remblokken
Motomaster remschijven
Extra punt radiateur
Michelin Power performance slick banden
Prijs op aanvraag
IDC Ninja ZX-10RR #1 Wayne Tessels
En dan mag je als afsluiter van de dag opstappen op de IDC Superbike kampioensfiets van Wayne Tessels, een volledig geprepareerde Superbike met meer dan 210 achterwiel(!) pk’s en specificaties waarvan het je bijna dun in de broek loopt. Wat een kanon, dat kun je met recht wel level-up noemen! Het is inmiddels alweer drie jaar geleden dat ik de ZX-10R straatversie op het circuit in Assen mocht rijden, en ook toen was Erwin namens Kawasaki van de partij. Voor mij was dit de eerste test voor Motorfreaks en ook de eerste keer op een dergelijke superbike met TC, quickshifter, ABS en al die moderne elektronica, dus ik had wel een beetje uhm… gezonde spanning in mijn lijf zullen we maar zeggen. Wat even later op een deceptie leek uit te draaien toen in de eerste sessie de gasrespons zó moeilijk te doseren bleek te zijn dat het Gelukkig dat Erwin de wheeliecontrole wat straffer heeft ingesteld. Anders lag ik waarschijnlijk nu al achterovereerder een aan/uit schakelaar leek en ik me serieus zorgen maakte of ik die dag überhaupt ging overleven, maar wat Erwin gelukkig wist te fixen. Waarna de dikke 10 de rest van de dag zelfs voor een “superbike rookie” als mij prima te rijden was en die test uiteindelijk nog altijd in mijn persoonlijk top 3 staat van meest toffe circuit-events, maar dat terzijde.
Als ik met Erwin aan het vertellen ben over die eerste test weet hij het zich al lachend ook nog goed te herinneren en ja, de standaard mapping was wel een “dingetje” inderdaad. ”We kunnen dit in de bestaande ECU ook makkelijk aanpassen, dus mochten er lezers zijn die hier interesse in hebben”, zegt een glimlachende Erwin. “Op de IDC fiets van Wayne zit een volledig instelbare ECU, dus hier kunnen we alle parameters naar wens van de rijder aanpassen. Om de motor makkelijk rijdbaar te maken hebben we op lage gasstand en zelfs hellingshoek-afhankelijk de ontsteking op twee cilinders wat verlaat. Je zult het zo wel merken, want de ZX-10RR klinkt dan een beetje
Het uitzicht vanuit het zadel. Display geeft je een overzicht van alle instellingen
Een boel elektronica, en dus een boel knopjes op het stuur
Remmelarij uit huize Brembo. K-tech binnenwerk voor en complete raceshock achter
Meer dan 210 pk, aan het achterwiel. Daar weet Wayne wel raad mee
alsof deze op 3 cilinders loopt. De TC zullen we toch maar even op een licht standje activeren zekers?” Dat lijkt me wel ja!
Dat Erwin zeker niet heeft overdreven blijkt al snel, als ik de laatste sessie van de dag “eindelijk” de ZX-10RR de baan op kan sturen. De gasrespons is weliswaar heel direct (dat hadden de andere 3 motoren overigens ook) maar is opmerkelijk genoeg ook heel erg goed te doseren. Als ik de eerste keer de Strubben uitkomend richting Veenslang het gas volledig tegen de stuit openzet word ik als een kanonskogel afgeschoten, waarbij het voorwiel spontaan het luchtruim in gaat. Effe de achterrem aantikken is hier de boodschap om het voorkantje weer op de grond te zetten, voordat ik aan de linkerzijde in het gras beland. Holy crap, dit is écht next level en het gaat dus ook écht hard!
Tot in 5e versnelling wordt vlotjes doorgeschakeld voordat er (voor mijn niveau wel te verstaan!) hard moet worden geremd, wat de volgende mega-ervaring is. Remmen met deze IDC-ZX10 lijkt wel haast of je een anker uitgooit. De Michelin banden geven echt een fan-tas-tische grip en een zeer goede feedback, en mede hierdoor vlieg ik in mijn eerste vliegende ronde meteen een stukje sneller rond dan wat ik vandaag op de 636 heb gereden (leuk zo’n laptimer op het dashboard). De Tessels Kawasaki blijft onder alle omstandigheden superstabiel, maar het kost me echt wel een paar rondjes om de juiste rempunten te vinden. Dit is wat je met recht 'de kers op de taart' noemtJe komt met zoveel vermogen echt met een beduidend hogere snelheid op een bocht af, en dan remt het ook nog eens zoveel harder en beter.
Niet gemakkelijk dus, elke sessie met een andere fiets rijden vergt toch echt wel de nodige aanpassingen. Maar goed, het ging zoals ik al zei niet om de snelste rondetijd, al wil je natuurlijk met alle datalogging aan boord ook niet terugkomen in de pitbox dat ze je vervolgens lachend aankijken en laten zien dat je het gas niet helemaal hebt open gedraaid, maar 55 graden hellingshoek hebt gereden of maar 6 bar hebt geremd. En dus doe ik wel mijn best, maar 210+ pk vermogen aan het achterwiel vergt tot echt wel de nodige inspanning van een rijder, veel meer dan de ZX-6R van straks. Maar dikke complimenten aan Erwin, hij is er met vlag en wimpel in geslaagd om een beest als dit makkelijk rijdbaar te maken, zelfs voor een veel minder getalenteerde rijder zoals ik. Je hoort en voelt daadwerkelijk heel goed wanneer de ontsteking van 2 cilinders wordt verlaat, echt zeer doeltreffend.
Specificaties Kawasaki Ninja ZX-10RR Wayne Tessels IDC Superbike.
Motorisch
Motorblok getuned, meer dan 210 pk op het achterwiel
Motec superbike ecu, elfde als gebruikt in het Britse superbike kampioenschap maar dan met opties als tractie- en wheeliecontrole
Software instellingen ontwikkeld in samenwerking met Sander Donkers (elektronica engineer Alex Lowes KRT WSBK)
Tractie- en wheeliecontrole, motorrem instelbaar, vermogensafgifte instelbaar, quickshifter met autoblipper
Motec dashboard en data system
Spark.it volledig uitlaatsysteem, aangepast met tussendemper voor geluidsnormen
MWR luchtfilter en inlaatkelken
Extra grote radiateur en oliekoeler voor meer koeling
Rijwielgedeelte
K-tech TRDS (True Rod Damping System) cartridges en achtershock (nieuwste ontwikkeling van K-tech met techniek vergelijkbaar zoals gebruikt in World Superbike en MotoGP).
Verstelbaar balhoofd (2 graden steiler als origineel en 3mm verder naar voren)
Volledig zelfdragend zit gedeelte van carbon (zelfde als gebruikt in het WSBK)
Brembo CC RCS 19 rempomp
Accossato 2 zuiger onder hangende remklauw achter
SBS DS-1 Remblokken
Bonamici remschakelset
Bonamici kroonplaat
Druijff Racing clipons
Michelin Power performance slick banden
Prijs op aanvraag
Conclusie
Als ik aan het eind van mijn vierde een laatste sessie weer de pitstraat inrijdt bedenk ik me dat de #1 Tessels Kawasaki Ninja ZX-10RR voor mij zonder twijfel de dikste fiets is die ik óóit op circuit heb mogen rijden. Wat een ervaring, wat een genot! En wat voor normale stervelingen een totale overkill aan performance. Maar dat is zeker niet het enige dat me deze dag heeft geleerd. Met de ZX-4RR heeft Erwin Druijff latenEr zijn slechtere manieren om je werkdag door te moeten brengen. Dankuwelzeerbeleefd Kawasaki en Druijff Racing zien dat je met kleine middelen zeer grote stappen kunt zetten, mits het de juiste stappen zijn uiteraard. Een racekit om het vermogen op te peppen plus een goede cartridge in de voorvork waren voldoende om de 400 als een 600 aan te laten voelen.
Het meest interessant is echter misschien nog wel het vergelijk tussen de twee ZX-6R’en geweest. Op voorhand had ik écht gedacht met de IDC racer van Sven Doornenbal veel sneller te zijn, maar het verschil bleek uiteindelijk maar klein. Om dat verschil te kunnen maken zul je op het niveau van Sven moeten acteren, anders komt de vering nooit in het werkgebied waarvoor deze is afgesteld. En ben je als recreatieve circuitrijder dus eigenlijk veel beter met een van racekit voorziene straatmotor uit. Zeker wanneer ze op het niveau staan als deze Druijff Racing fietsen.
Ik stap met een hele brede glimlach voor de laatste keer in de paddock van de Ninja af, waar Erwin en zijn crew alweer zijn overgegaan tot de orde van de dag, alles weer klaarmaken voor de komende dagen want dan staan er alweer trainingen en races op het programma en die willen ze uiteraard weer winnen!
Ik wens ze daar uiteraard heel veel succes bij en wil ze enorm bedanken om mij zo kort voor een event hun racemotoren toe te vertrouwen! Volgend jaar weer?