De Italiaan, 26 uit Rimini, en de Spanjaard, 29 uit Roses, worden in 2025 uitgerust met volledige fabrieks KTM RC16 machines als onderdeel van een meerjarige overeenkomst en zullen een Red Bull oranje kwartet vormen met Brad Binder en Pedro Acosta in de naastgelegen set-up.
Bastianini maakte tien jaar geleden zijn debuut in het wereldkampioenschap (nadat hij ook races had gereden in de Red Bull MotoGP Rookies Cup) met een KTM RC4. Hij behaalde zes overwinningen en meer dan 30 podiumplaatsen in zowel de Moto3 als de Moto2 tijdens een zeven seizoenen durende opleidingsfase waarin hij zich ook verbeterde om de 2020-titel in de tussenklasse te grijpen.
Enea stapte in 2021 op 23-jarige leeftijd in de MotoGP en heeft in de loop van zijn drieënhalf jaar in de divisie tot nu toe 5 overwinningen en 12 podiumplaatsen op zijn naam staan. La Bestia' staat bekend om zijn natuurlijke talent en zijn uitmuntendheid in het maximaliseren van zijn technische 'pakket' over de volledige raceafstand en zal een geduchte aanwinst zijn voor het Red Bull KTM Tech3-kampioenschap.
Maverick Viñales is al racewinnaar in 2024 en de eerste rijder in het MotoGP-tijdperk die met drie verschillende merken zegevierde. #12 was in 2013 al KTM's tweede Moto3-wereldkampioen, in wat toen zijn derde Grand Prix-periode was en een carrière waarin vier seizoenen in zowel de Moto3 als de Moto2 resulteerden in vier opeenvolgende top drie-klasseringen in het kampioenschap.
In 2015 stapte hij over naar de hoofdklasse en in de daaropvolgende campagne boekte hij zijn eerste van 10 MotoGP-successen (35 podiumplaatsen). Viñales heeft in tien jaar tijd twee bronzen medailles behaald in het kampioenschap en heeft in zeven van die tien jaar in de MotoGP minstens één Grand Prix gewonnen. Mavericks scherpe gevoel, tempo en fitheid maken hem tot een van de toonaangevende namen op de MotoGP-grid.
"We zijn verheugd te kunnen aankondigen dat Enea en Maverick volgend jaar bij ons zullen zijn en dat we terug zullen gaan naar KTM. We kunnen niet vergeten dat onze eerste MotoGP-zeges werden behaald in het oranje! We kunnen onze trots niet verbergen dat deze twee getalenteerde rijders besloten hebben om op onze motoren te rijden. Het laat zien dat we de juiste weg zijn ingeslagen en dat onze technologie vooraan mee kan strijden om het kampioenschap. We willen Pierer Mobility AG bedanken voor de kwaliteit van hun ondersteuning. Onze samenwerking heeft dit jaar het hoogste niveau bereikt en ik weet zeker dat die in de toekomst zal blijven groeien. We willen ook Red Bull bedanken voor hun toewijding. We streven duidelijk naar de overwinning en daarom hebben Enea en Maverick besloten om deel te nemen aan het programma."
"We zijn erg blij dat we zowel Enea als Maverick bij ons MotoGP-project konden betrekken en dat we ze de volledige fabriekssteun kunnen geven om hun doelen te blijven volgen en hun maximale prestaties te bereiken. Het is duidelijk dat het hier gaat om twee van de snelste rijders ter wereld op dit moment en het is een compliment dat ze vertrouwen hebben in ons en de eersteklas operatie die we samen met Red Bull KTM Tech3 hebben opgezet. Het teamlabel voor 2025 zegt het al: het is tijd om de naam KTM weer te versterken en we kunnen geen betere manier bedenken om dit soort waarde aan het bedrijf te geven dan dat Enea en Maverick volledig in Red Bull-oranje gaan. Laten we nu doorzetten voor de rest van 2024 en dan uitkijken naar deze nieuwe start voor volgend jaar."