Wat design betreft vonden we de Versys-X 300 niet bepaald moeders mooiste (maar dat is ook een kwestie van smaak), maar op een zonovergoten Corsica dat je er echt knetterveel lol mee kunt hebben. Mede ook dankzij Bruno Langlois, die als tweevoudig winnaar van Pikes Peak en inwoner van Corsica ons op een Pikes Peak achtige manier over de mooiste wegen van het eiland voorreed.
Meer nog dan bij de Z300 of Ninja 300 vonden we het karakter van het 289cc paralleltwin motorblok veel beter passen bij de Versys-X 300, maar in tegenstelling tot die Naked en Supersport kwam de concurrentie bij de Versys-X 300 nog niet echt van de grond. Natuurlijk, Honda heeft de CRF250 Rally en BMW de G 310 GS, maar daar houdt het dan ook meteen mee op. Het wachten is op een 390 Adventure en een Yamaha Tracer 300.
En dus is het niet vreemd dat Kawasaki voor 2019 alleen de kleurstelling van de Versys-X 300 heeft aangepast. De enige paralletwin Allroad voor het A2 rijbewijs is voor modeljaar 2019 leverbaar in de kleuren Metallic Moondust Gray/ Metallic Flat Spark Black en Candy Lime Green/ Metallic Flat Spark Black.
Prijs en levertijd zijn nog niet bekend.