Alex Marquez heeft op dominante wijze de Spaanse Grand Prix in Jerez gewonnen en daarmee zijn titel als ‘King of Jerez’ succesvol verdedigd. De Gresini Ducati-coureur hield het hoofd koel in een enerverende race, waarin Marc Marquez al in de openingsfase uitviel.
Vanaf pole pakte Marc Marquez de leiding, met Marco Bezzecchi verrassend sterk naar P2 vanaf de tweede rij. Alex Marquez zat er echter meteen bovenop en nam al vroeg de tweede plaats over – voordat hij in bocht 6 de aanval op zijn broer succesvol inzette.
Wat volgde was hét sleutelmoment van de race. In ronde twee ging Marc Marquez onderuit in bocht 11, waarbij de voorkant van zijn Ducati wegklapte. Einde race voor de wereldkampioen, en opnieuw een flinke klap in de titelstrijd.
Alex ongenaakbaar, Bezzecchi solide
Aan kop liet Alex Marquez zich geen moment van de wijs brengen. Met constante rondetijden bouwde hij zijn voorsprong gestaag uit naar ruim anderhalve seconde halverwege de race, en controleerde hij het tempo tot aan de finish.
Achter hem reed Bezzecchi naar een knappe tweede plaats, waarmee hij zijn indrukwekkende reeks voortzet en zijn voorsprong in het kampioenschap verder uitbouwt. Fabio Di Giannantonio completeerde het podium na een sterke inhaalrace en klimt daarmee naar de derde plaats in de WK-stand.
Drama bij Ducati, pech voor Acosta
De problemen voor Ducati hielden niet op bij de crash van Marc Marquez. Francesco Bagnaia moest zijn machine voortijdig aan de kant zetten met technische problemen, wat het drama voor het fabrieksteam compleet maakte.
Ook Pedro Acosta kende een moeizame race. Na contact en schade aan zijn machine viel de KTM-coureur terug en moest genoegen nemen met een plek buiten de top tien.
Sterk optreden Ogura
Achter het podium was er vooral aandacht voor Ai Ogura, die in de slotfase een fraai duel won en als vijfde finishte. Teamgenoot Raul Fernandez werd zesde, terwijl Johann Zarco zijn sterke weekend bekroonde met P7.
MotoGP Jerez, uitslag race:
| Rijder | Team | Merk | Uitslag | ||
| 1 | Alex Marquez | ESP | BK8 Gresini Racing MotoGP | Ducati | 25 ronden |
| 2 | Marco Bezzecchi | ITA | Aprilia Racing | Aprilia | +1.903 |
| 3 | Fabio Di Giannantonio | ITA | Pertamina Enduro VR46 Racing Team | Ducati | +5.796 |
| 4 | Jorge Martin | ESP | Aprilia Racing | Aprilia | +9.229 |
| 5 | Ai Ogura | JPN | Trackhouse MotoGP Team | Aprilia | +9.891 |
| 6 | Raul Fernandez | ESP | Trackhouse MotoGP Team | Aprilia | +10.614 |
| 7 | Johann Zarco | FRA | LCR Honda Castrol | Honda | +13.039 |
| 8 | Enea Bastianini | ITA | Red Bull KTM Tech3 | KTM | +14.411 |
| 9 | Fermin Aldeguer | ESP | BK8 Gresini Racing MotoGP | Ducati | +19.778 |
| 10 | Pedro Acosta | ESP | Red Bull KTM Factory Racing | KTM | +22.431 |
| 11 | Brad Binder | RSA | Red Bull KTM Factory Racing | KTM | +22.799 |
| 12 | Franco Morbidelli | ITA | Pertamina Enduro VR46 Racing Team | Ducati | +24.867 |
| 13 | Luca Marini | ITA | Honda HRC Castrol | Honda | +26.871 |
| 14 | Fabio Quartararo | FRA | Monster Energy Yamaha MotoGP | Yamaha | +29.532 |
| 15 | Joan Mir | ESP | Honda HRC Castrol | Honda | +29.899 |
| 16 | Alex Rins | ESP | Monster Energy Yamaha MotoGP | Yamaha | +32.921 |
| 17 | Diogo Moreira | BRA | LCR Honda | Honda | +36.656 |
| 18 | Jack Miller | AUS | Prima Pramac Yamaha | Yamaha | +37.577 |
| 19 | Toprak Razgatlioglu | TUR | Prima Pramac Yamaha | Yamaha | +44.557 |
| 20 | Augusto Fernandez | ESP | Yamaha Factory Racing | Yamaha | +1’05.023 |
| DNF | |||||
| Pecco Bagnaia | ITA | Ducati Lenovo Team | Ducati | +13 ronden | |
| Lorenzo Savadori | ITA | Aprilia Racing | Aprilia | +19 ronden | |
| Marc Marquez | ESP | Ducati Lenovo Team | Ducati | +24 ronden |
Tussenstand:
| Rijder | Team | Merk | Punten | ||
| 1 | Marco Bezzecchi | ITA | Aprilia Racing | Aprilia | 101 |
| 2 | Jorge Martin | ESP | Aprilia Racing | Aprilia | 90 |
| 3 | Fabio Di Giannantonio | ITA | Pertamina Enduro VR46 Racing Team | Ducati | 71 |
| 4 | Pedro Acosta | ESP | Red Bull KTM Factory Racing | KTM | 66 |
| 5 | Marc Marquez | ESP | Ducati Lenovo Team | Ducati | 57 |