Op basis van het huidige medische advies, zowel van zijn chirurg in Frankrijk als van het lokale medische team in Noord-Ierland, zal Jonathan Rea de Italiaanse ronde missen om de huidtransplantatie en interne reparaties aan zijn rechterduim volledig te laten genezen.
Rea trok zich terug uit de Franse ronde in Magny-Cours na een crash aan het einde van de eerste ronde in race 1 en onderging op 7 september een spoedoperatie in Clermont-Ferrand. De Noord-Ier concentreert zich sindsdien op zijn herstel thuis, inclusief hyperbare zuurstoftherapie om de genezing te bevorderen.
Yamaha's officiële test- en ontwikkelingsrijder Niccolò Canepa zal op de Pata Prometeon Yamaha R1 WorldSBK rijden in Cremona - hij zal het team vergezellen voor een laatste dans voordat hij stopt met professioneel racen. Afgelopen weekend eindigde Canepa samen met zijn teamgenoten Marvin Fritz en Karel Haneka als derde voor het Yamalube YART Yamaha EWC Official Team tijdens de 24-uurs Bol d'Or race op Paul Ricard.
Canepa zal de pitbox vervoegen met Crew Chief Andrew Pitt, die een overzicht geeft van de nieuwe WorldSBK locatie in Italië vanuit een technisch oogpunt, waarbij hij het belangrijkste ingrediënt noemt om competitief te zijn tijdens het weekend.
"Cremona is geen 'typisch' WK-circuit, het is een krap en bochtig circuitje waar de rijders veel de eerste versnelling gebruiken en het is vrij kort. De kwalificatie is het belangrijkste deel van het weekend, het is cruciaal om vooraan te rijden omdat inhalen erg moeilijk wordt. We hebben maar een halve testdag met Jonathan gedaan om vertrouwd te raken, maar Loka kende het circuit al en was snel. We moeten echt gebruik kunnen maken van de sterke punten van de R1 WorldSBK bij het remmen en in de bochten - dus als we ons goed kunnen kwalificeren, moeten we in staat zijn om te vechten voor een paar goede resultaten!”
“Het nieuws komt misschien een beetje als een verrassing, aangezien ik mijn pensioen een paar weken geleden heb aangekondigd! Maar om eerlijk te zijn ben ik er echt trots op dat ik nog één raceweekend mag rijden - vooral met dit team, Pata Prometeon Yamaha, Crescent en Yamaha's officiële R1 WorldSBK met deze crew.
Het spijt me echt wat er met Jonathan is gebeurd en ik wens hem een spoedig herstel. Aan de andere kant ben ik Yamaha dankbaar voor deze kans. Het is altijd geweldig om voor dit team en Yamaha te racen in het WorldSBK. Cremona is een circuit dat ik niet zo goed ken, ik heb er net een paar rondjes gereden met de Yamaha R7 voor de WorldWCR shakedown en ik weet dat het een uitdagend weekend gaat worden qua prestaties.
Voor mijn werk als WorldSBK-testrijder hebben we misschien iets te testen en als ik feedback kan geven om de andere Yamaha-rijders op het circuit te helpen, dan is het “missie geslaagd”. Ik ben erg blij en kijk uit naar het “allerlaatste” raceweekend van mijn carrière, dus laten we kijken wat we kunnen doen!”