De vierde race van de 2023 Isle of Man TT (vijf wanneer je de zijspannen meerekent) stond er geen maat op Michael Dunlop. De jongste telg uit de Dunlop dynastie had in Qualifying Week al zijn visitekaartje afgegeven door tot twee maal toe onofficieel zijn eigen ronderecord te breken en was daarmee op voorhand te torenhoge favoriet voor de overwinning.
Daarmee was echter nog niet gezegd dat Dunlop de race al voor de start in de pocket had. Afgelopen jaar was hij met Peter Hickman in gevecht om de overwinning geweest, maar was in de laatste ronde door de wedstrijdleiding aan het eind van Sulby Straight aan de kant gezet, nadat de snelheid bij zijn Paton volledig was weggevallen.
Omdat om als eerste te finishen je eerst zult moeten finishen besloot Dunlop dit jaar in de race de Paton niet tot het uiterste te pushen, om te voorkomen dat hij wederom stil zou komen te staan.
Dat 'rustig aan' was echter niet aan de sectortijden af te lezen. Bij het eerste meetpunt Glen Helen lag Dunlop al 4,5 seconden voor op Jamie Coward, met Mike Brown verrassend op de derde plaats op 1,2 seconde van Coward en 1,5 seconden voor Peter Hickman, die vorig jaar op de Paton de race had gewonnen, maar dit jaar op de Yamaha R7 was overgestapt.
Terwijl Dunlop met een snelheid van 121.229 mph de eerste ronde volbracht en 14,3 seconde voorsprong had opgebouwd ontspon zich een spannende strijd om de tweede plaats tussen de als vierde gestarte Jamie Coward en Mike Browne met startnummer 16. Anderhalve ronde lag Coward op de tweede plaats, maar vanaf de Ramsey Hairpin kwam de Paton van Browne op dreef.
Bij de Bulgalow had Browne zijn achterstand in een voorsprong van 2 tiende seconde omgezet, op 23,4 seconden van Dunlop, reed vervolgens ook een sterk tweede deel van de Mountain sectie en lag aan het eind van de tweede ronde al 2,1 seconde voor op Coward, die inmiddels op de baan al door Dunlop was ingehaald.
In het eerste deel van de laatste ronde maakte Coward weer tijd goed en lag bij Ballaugh zelfs weer 11 duizendste seconde voor, maar bij Ramsey lag Browne weer voor, het verschil tussen de twee nu 1,2 seconde met de Mountain sectie en Douglas nog te gaan.
Bij de Bungalow was het verschil een fractie tot 1,3 seconde gegroeid, maar in het deel van de Bungalow tot Cronk ny Mona deelde Browne de genadeklap uit door nog eens 1,3 seconde uit te lopen, wat in de laatste minuut tot de Grandstand door Coward niet meer kon worden goedgemaakt.
Met een voorsprong van 26,783 seconde op Mike Brown schreef Michael Dunlop zijn 24e TT-overwinning bij. Op 2,237 seconde van Browne finishte Jamie Coward op de derde plaats, Peter Hickman en Josh Brookes maakten de top 5 compleet.
2023 Isle of Man TT, uitslag Supertwin TT:
| Pos | Rijder | Machine | Sponsor | Tijd / verschil | Snelheid | Replica |
| 1 | Michael Dunlop | Paton S1-R | MD Racing | 56'21.475 | 120.505 | Silver |
| 2 | Mike Browne | Paton S1-R | Burrows Engineering / RK Racing | +26.783 | 119.558 | Silver |
| 3 | Jamie Coward | Kawasaki Z750 | KTS Racing powered by Steadplan | +02.237 | 119.479 | Silver |
| 4 | Peter Hickman | Yamaha R7 | PHR Performance | +26.045 | 118.574 | Silver |
| 5 | Josh Brookes | Kawasaki ER-6f | Dafabet Racing | +11.129 | 118.191 | Silver |
| 6 | Pierre Yves Bian | Paton S1-R | VAS Engine/Laser Scanning | +43.446 | 116.720 | Silver |
| 7 | Dominic Herbertson | Kawasaki Z750 | John M Peterson Ltd/CC Engineering | +11.719 | 116.330 | Silver |
| 8 | Michael Rutter | Yamaha R7 | Bathams Ales | +33.396 | 115.231 | Silver |
| 9 | Baz Furber | Yamaha MT-07 | DC Auto Repairs Newtown Ltd | +20.220 | 114.576 | Silver |
| 10 | Rob Hudson | Kawasaki Z750 | SMT?KH Commercials | +17.203 | 114.024 | Silver |
| Snelste ronde | ||||||
| Michael Dunlop | Paton S1-R | MD Racing | 18:34.213 | 121.905 | ||