Onderzoek uitgesteld
De crash vond plaats bij de herstart van de Grand Prix van Catalunya. Zarco verloor bij het aanremmen van de eerste bocht de controle over zijn LCR Honda en nam daarbij Pecco Bagnaia en Luca Marini mee in zijn val.
Zelf kwam de Fransman het hardst ten val. Zijn been raakte verstrikt in het achterwiel van Bagnaia’s Ducati, waardoor hij zware kniebandblessures opliep. Bagnaia en Marini bleven ongedeerd en schoten direct te hulp.
Vanwege de ernst van Zarco’s verwondingen besloten de MotoGP Stewards hun onderzoek destijds uit te stellen.
Dubbele straf
Nu Zarco aan de beterende hand is, hebben de stewards alsnog uitspraak gedaan. Zij kwalificeren het incident als een overtreding van het type MGP-CC5, een categorie voor gevaarlijke acties tijdens de start of de openingsronde die meerdere rijders in gevaar brengen of een crash veroorzaken.
Omdat het voor Zarco zijn eerste overtreding van het seizoen betreft, leggen de stewards hem een dubbele Long Lap Penalty op. Die straf moet hij uitzitten tijdens zijn eerstvolgende Grand Prix.
Rentree pas in september
LCR Honda maakte vorige week bekend dat Zarco uiteindelijk toch geen operatie hoeft te ondergaan. Nieuwe medische onderzoeken wezen uit dat de schade aan zijn knie minder ernstig is dan aanvankelijk werd gedacht. Daardoor kan de Fransman verder met een intensief revalidatieprogramma.
Een rentree wordt echter pas in september verwacht. Dat betekent dat Zarco naast de Grand Prix van Duitsland ook de races op Silverstone en Aragón moet missen. De Grand Prix van San Marino op Misano geldt op dit moment als het meest waarschijnlijke moment voor zijn terugkeer.
Tot die tijd neemt Cal Crutchlow de plaats van de Fransman in bij LCR Honda.