Twee smart scooters, Ninebot eMoped en Ninebot eScooter, samen met twee conceptmodellen Ninebot eScooter T en Segway Apex werden tijdens het event in Beijing gepresenteerd, als voorproefje van wat in januari 2020 in Las Vegas op de Consumer Elektronica Show (CES) te zien zal zijn op de stand van Segway, onderdeel van het Chinese Xiaomi concern en ook actief onder de naam Ninebot.
De eScooter en eMoped, die onder de merknaam Ninebot op de markt worden gezet, hebben een aantal slimmigheden. Via Ninebot AirLock sleutelloos contact en Ninebot RideyGo kan de tweewieler automatisch worden ver- en ontgrendeld. Het Smart Battery Management System maakt intelligente parallelle verbindingen, snelladen en status van de batterij mogelijk en beschermt tegen kortsluiting.
Via GPS, DBS en basisstations kun je op elk moment checken waar je eScooter of eMoped is, accuraat abnormale dingen detecteren en instant messages ontvangen op je telefoon. Daarnaast kunnen eScooter en eMoped draadloos worden geüpdatet.
De eScooter, die in 5 varianten op de markt wordt gezet, is een elektrische scooter voor mid-lange afstanden en heeft een krachtige elektromotor. Het instapmodel E80C met ouderwetse batterij heeft een topsnelheid van 50 km/u en kan 90 kilometer op 1 accu.
Het topmodel E200P heeft een topsnelheid van 100 km/u, een acceleratie van 0-45 km/u in 3 seconden en een range van 200 km.
De eMoped is puur en alleen voor in de stad. De verschillende varianten hebben allen dezelfde topsnelheid van 25 km/u, het verschil zit 'm dus puur in de reikwijdte, waar je drie opties hebt: tussen de 35-45 km, 50-65 km en 75-85 km.
Buiten de naam Segway zijn de eScooter en eMoped niet echt super interessant, maar dat wordt anders bij het Ninebot eScooter T concept dat werd gepresenteerd. de eScooter T is qua design en specificaties hetzelfde als de eScooter E100, maar dan met twee interessante aanvullende features: afstandsbediening en zelf-balancering.
Met een Smartphone app kan de eScooter T worden gezegd zelf naar een bepaald punt (zoals bijvoorbeeld een parkeergarage) te rijden, waarbij de scooter niet zal omvallen. Zelfs niet wanneer 'ie wordt geraakt.
Het tweede concept zal voor de liefhebbers van elektrische motorfietsen het meest interessant zijn geweest: de Segway Apex. Segway omschrijft 'm zelf als een super scooter die goed is voor een topsnelheid van 200 km/u en in 2,9 seconden van 0-100 km/u accelereert. En daarmee de snelste Segway Ninebot is op dit moment.
Meer dan dat is niet bekend gemaakt over de Apex, maar met een instelbare upside down voorvork, radiale remklauwen die verdacht veel op Yamaha's stoppers lijken, een aluminium frame en achterbrug en Pirelli Diablo Rosso Corsa banden oogt de Apex toch behoorlijk sportief.