Snelle comeback na dubbele operatie
Het nieuws werd dinsdag officieel bevestigd door Ducati en het fabrieksteam van Ducati Lenovo. Márquez reist woensdag af naar Mugello, waar donderdag nog een laatste medische controle volgt voordat hij definitief groen licht krijgt om te rijden.
De Spanjaard ging tijdens de MotoGP Sprint in Le Mans hard onderuit en brak daarbij zijn vijfde middenvoetsbeentje van zijn rechtervoet. Tijdens de daaropvolgende operatie werd niet alleen de breuk gestabiliseerd, maar grepen artsen ook meteen de kans aan om een probleem in zijn schouder aan te pakken. Daarbij werden twee schroeven en een verschoven botfragment verwijderd, dat druk uitoefende op een zenuw.
Daardoor moest Márquez zowel de Grand Prix van Frankrijk als zijn thuisrace in Barcelona missen. Toch lijkt de negenvoudig wereldkampioen sneller dan verwacht hersteld. Bij Ducati houden ze echter nog altijd een slag om de arm. Teammanager Davide Tardozzi benadrukte eerder al dat het vooral belangrijk is dat Márquez fit terugkeert. Pas daarna wil Ducati bekijken wat er dit seizoen nog mogelijk is.
Márquez blijft voorzichtig optimistisch
Márquez zelf klinkt in ieder geval positief over zijn herstel, al blijft ook hij voorzichtig. “Het herstel verloopt volgens plan. De afgelopen dagen heb ik mijn trainingen weer normaal kunnen oppakken en in Mugello wil ik vooral voelen hoe mijn fysieke conditie is op de Desmosedici GP,” aldus de Spanjaard.
“Beide operaties zijn goed verlopen, maar we blijven voorzichtig en wachten de laatste medische controles op het circuit af. Mugello is een geweldig circuit, maar ook fysiek erg zwaar. De steun van alle Ducatisti zal echter extra motivatie geven om goed te presteren.”
Titelkansen onder druk
Door zijn afwezigheid heeft Márquez in het kampioenschap al flinke averij opgelopen. Met 57 punten staat hij momenteel slechts negende in de tussenstand, op liefst 85 punten van WK-leider Marco Bezzecchi. Een succesvolle titelverdediging lijkt daardoor stilaan uit zicht te verdwijnen.
Toch zal Ducati er alles aan gelegen zijn om tijdens de thuisrace in Mugello sterk voor de dag te komen. Het iconische Toscaanse circuit geldt als heilige grond voor de fans uit Borgo Panigale, die traditioneel massaal uitlopen voor hun rode helden.
Bovendien bewaart Márquez uitstekende herinneringen aan Mugello: vorig jaar won hij er zowel de sprintrace als de Grand Prix op zondag. Dat maakt zijn comeback meteen extra interessant. Want hoewel Márquez waarschijnlijk nog niet op honderd procent zit, weet iedereen in de MotoGP-paddock dat een fitte MM93 altijd gevaarlijk is — zeker op een circuit waar hij vorig jaar nog oppermachtig was.