20 januari 2021

Ducati verlengt contract MotoGP tot 2026

Na KTM heeft ook Ducati zijn contract met Dorna Sports SL voor de MotoGP verlengd. Het nieuwe contract garandeert de aanwezigheid van Ducati in de koningsklasse van de wegrace Grand Prix van 2022 tot 2026.

Hoewel achttien seizoenen MotoGP tot op heden tot slechts een wereldtitel, een team titel en twee constructeurstitels hebben geleid heeft Ducati sinds z'n debuut in 2003 wél een behoorlijke stempel op de MotoGP gedrukt. Meteen al het eerste jaar schreef Loris Capirossi geschiedenis door na slechts 6 wedstrijden al een eerste overwinning te realiseren.

De hoogtijdagen kwamen met Casey Stoner, die het 2007 seizoen domineerde en Ducati haar eerste rijders- constructeurs- en teamtitel te geven. Na Stoner viel Ducati in een gat, zelfs Valentino Rossi wist het tij niet te keren, waarna Gigi Dall'Inga werd ingelijfd en de Ducati Corse afdeling compleet werd geherstructureerd. 

Dat had Ducati de wereldtitel weer in handen kunnen geven, ware het niet voor ene Marc Marquez, die sinds zijn komst de MotoGP heeft gedomineerd, waardoor 'best of the rest' het best haalbare was. Drie jaar op rij was Andrea Dovizioso vice-wereldkampioen achter Marc Marquez. 

Met het uitvallen van een geblesseerde Marc Marquez had afgelopen jaar hét seizoen voor Andrea Dovizioso en Ducati kunnen en moeten zijn, ware het niet dat Michelin aan het begin van het door COVID-19 uitgestelde seizoen met een nieuwe achterband op de proppen kwam die totaal niet bleek te werken op de Desmosedici. 

Dat Ducati desondanks de constructeurstitel in de wacht heeft weten te slepen heeft het merk uit Bologna vooral te danken aan de punten die Yamaha moest inleveren vanwege het rijden met niet-gehomologeerde kleppen het eerste raceweekend in Jerez. 

Neemt niet weg dat Ducati best trots op 18 jaar seizoenen mag zijn: in die periode is Ducati maar liefst 160 keer op het podium gefinisht en heeft het 51 overwinningen behaald. En dat is helemaal niet zo slecht voor een relatief klein merk uit Bologna.  

"Racen is altijd een echt fundamenteel onderdeel geweest van het merk Ducati en zal dat ook in de toekomst blijven", zegt Claudio Domenicali, CEO van Ducati Motor Holding. "In feite is het niet alleen een manier om de passie en het enthousiasme van de Ducatisti over de hele wereld aan te wakkeren, maar ook een geavanceerd onderzoekslaboratorium waar de meest geavanceerde materialen en de meest innovatieve ontwerpmethoden worden getest."

"Het is ook het oefenterrein waar onze jonge ingenieurs groeien om onze klanten state-of-the-art motoren te bieden op het gebied van technologie en emotioneel gebruik, zoals de Superleggera V4 en Multistrada V4 hebben onlangs gedemonstreerd. In beide gevallen, hoewel met zeer verschillende declinaties, is de ervaring die is opgedaan in de MotoGP fundamenteel geweest."

"Deze hernieuwde overeenkomst bevestigt dat, hoewel we van plan zijn om ons productaanbod buiten de wereld van sportfietsen uit te breiden, het circuit en de high-performance motoren blijven een centraal element voor Ducati. Ik wil Dorna Sports, en in het bijzonder Carmelo Ezpeleta, bedanken voor hun geweldige werk gedurende de jaren dat heeft van MotoGP een werkelijk buitengewoon mediaplatform gemaakt."


Carmelo Ezpeleta, CEO van Dorna Sports SL:
"Dorna Sports is trots op de voortzetting van de samenwerking met Ducati en bedankt de fabriek voor zijn loyaliteit aan de serie. We zijn vereerd om de iconische Italiaanse fabrikant te begeleiden bij het behalen van mijlpalen in het verleden en zijn verheugd om deze nieuwe episode in zijn geschiedenis te delen. met twee slimme jonge sterren zoals Jack Miller en 'Pecco' Bagnaia. Hun potentieel en talent zullen zeker een van de troeven zijn van het 2021 FIM MotoGP Wereldkampioenschap dat we gaan beginnen".

Luigi Dall'Igna, General Manager van Ducati Corse:
"We zijn blij dat we onze deelname aan de MotoGP tot eind 2026 kunnen bevestigen. In de afgelopen jaren heeft de Desmosedici GP bewezen een van de meest competitieve motoren op de grid te zijn, en de 2020 Constructors 'World Title is opnieuw een bewijs van Dit. Hoewel de reglementen van dit jaar geen belangrijke technische ontwikkelingen toelaten, zullen we het seizoen 2021 met dezelfde passie en toewijding tegemoet treden. Het doel is om met onze nieuwe rijders te strijden voor de MotoGP-titel en de basis te leggen voor onze toekomstige toewijding aan Het kampioenschap."

Door:

Motorfreaks

Deel