6 november 2019

Aprilia toont Tuono 660 Concept: middenklasse Hypernaked

Hij is op de EICMA in Milaan nog als "Conceptmodel" gepresenteerd, maar we denken dat het niet lang zal duren voordat de Tuono 660 - het tweede model van het nieuwe tweecilinder 660 platform - op de markt zal worden gezet. De Aprilia Tuono 660 is de Naked variant van de RS 660.

Er begint weer leven in de brouwerij te komen bij Aprilia. Het merk, dat enkele jaren geleden nog op sterven na dood leek, heeft de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in een nieuwe modellijn die de komende jaren zal worden uitgerold. 

Het begon afgelopen jaar met het RS 660 conceptmodel, een kleintje Supersport op basis van een nieuwe 660 paralleltwin, die met waanzinnig enthousiasme werd ontvangen door pers en Italiaans publiek op de EICMA in Milaan. Gaandeweg dit jaar werd duidelijk dat het niet bij een conceptstudie zou blijven, maar dat een daadwerkelijk productiemodel zou gaan volgen. 

Het primaire doel van het Aprilia 660 project is geweest om motorfietsen te ontwikkelend met een uitstekende vermogen/gewicht verhouding. 200 pk is leuk, maar uiteindelijk heb je veel meer aan vermogen dat wél te behappen is, in een superlicht rijwielgedeelte. 

Om dat rijwielgedeelte zo licht mogelijk te maken hebben ze in Noale gekozen voor een aluminium frame waarin de motor als dragend deel is gemonteerd. De 660cc paralleltwin wordt in deze Tuono 660 opgegeven voor een topvermogen van 95 pk en dat is niet zonder reden: met 95 pk voldoet de fiets precies aan de richtlijn om tot de wettelijke 35 kW van het A2 rijbewijs te kunnen worden teruggetuned. 

Het design van de Tune 660 is overduidelijk Aprilia en ook overduidelijk Tuono. Het concept heeft dezelfde LED koplampunit van de RS 660, met twee perimeter Daytime Running Lights gepositioneerd rond de twee hoofdkoplampen. Net als de Tuono V4 heeft ook dit Tuono 660 Concept een uit twee delen bestaande kuip, met dat verschil dat dit concept een veel forsere onderkuip heeft, waardoor het haast een supersport lijkt. Volgens Aprilia is de kuip zo ontworpen om de warme lucht van het blok van de rijder af te dirigeren. 

Ten opzichte van de RS 660 heeft de Tuono 660 een veel comfortabelere zit, meer rechtop dankzij het brede stuur. Bovendien speelt dat brede stuur de wendbaarheid in krappe bochten ook nog eens in de kaart. Beter dus voor de straat, wat precies ook het uitgangspunt is geweest. 

Net als de RS 660 is ook de Tuono 660 standaard voorzien van Aprilia's welbekende APRC (pret)pakket, in onze ogen nog steeds een van de beste (zo niet het beste) elektronicapakketten op de markt. Alles is instelbaar, tractiecontrole, wheeliecontrole, motorrem, bochten-ABS. Alles wat normaal gesproken is voorbehouden aan dikke fietsen. 

Wat ons betreft mag Aprilia deze Tuono 660 direct in productie nemen, nog een jaar wachten  hoeft echt niet. 

Door:

Motorfreaks

Deel