Beter dan verwacht, maar niet fit genoeg
Márquez maakte in Brno zijn eerste MotoGP-optreden sinds zijn zware crash tijdens de Grand Prix van Barcelona, ruim een maand geleden. Alleen al zijn terugkeer op de Ducati Desmosedici werd vooraf als een verrassing gezien.
De jongste van de twee Márquez-broers sloeg zich vrijdag bovendien opvallend goed door de eerste trainingsdag. In de Practice eindigde hij als vijftiende, op slechts 0,821 seconde van de snelste tijd van Ai Ogura.
Na afloop van de dag was hij voorzichtig positief.
“Mijn algemene gevoel was veel beter dan ik had verwacht,” vertelde Márquez vrijdagavond. “Maar ik ben fysiek behoorlijk uitgeput.”
Weekend als fysieke test
Al op vrijdag maakte Márquez duidelijk dat hij zijn rentree vooral als een test zag. Niet zozeer om direct weer voor resultaten te rijden, maar om te beoordelen hoe zijn lichaam zou reageren op de belasting van een volledig MotoGP-weekend.
“Ik zie dit weekend als een soort test. Mijn honderd procent zal ik waarschijnlijk pas na de zomerstop weer halen. Het lichaam heeft meer tijd nodig,” aldus de Gresini-coureur.
Die woorden bleken achteraf veelzeggend.
Besluit na Q1
Op zaterdagochtend kwam Márquez nog in actie tijdens Q1. Daar strandde zijn kwalificatiepoging op de veertiende startplaats, waarna het moment van de waarheid aanbrak.
Zoals vooraf afgesproken evalueerde hij na de sessie opnieuw zijn fysieke toestand. Daarbij kwam hij tot de conclusie dat het verstandiger was om geen verdere risico’s te nemen.
Kort daarna volgde de officiële bevestiging van Gresini Racing. In een verklaring liet het team weten dat Márquez, na overleg met het team en de medische staf, had besloten zich terug te trekken uit de rest van de Grand Prix van Tsjechië om zijn herstel op de best mogelijke manier voort te zetten.
Verstand boven ambitie
De beslissing zal voor Márquez ongetwijfeld teleurstellend zijn geweest, maar gezien zijn eerdere uitspraken komt ze niet als een verrassing.
De eerste kilometers op de Ducati verliepen bemoedigend en zijn snelheid bleek beter dan verwacht. Tegelijkertijd werd duidelijk dat een volledig Grand Prix-weekend op dit moment nog te veel vraagt van zijn lichaam.
Door nu de stekker eruit te trekken voorkomt Márquez dat hij zijn herstelproces vertraagt. De focus kan daardoor volledig op de tweede helft van het seizoen worden gericht, waarin hij naar verwachting weer volledig fit aan de start zal verschijnen.