13 juli 2025

WorldSBK Donington: derde hattrick voor Razgatlioglu

Toprak Razgatlioglu heeft zijn laatste weekend op Donington Park in stijl afgesloten. De 2-voudig wereldkampioen domineerde ook Race 2 en is daarmee de allereerste coureur in de geschiedenis die driemaal de hattrick heeft gescoord op één circuit. Als kers op de taart heeft El Turco nu ook voor het eerst dit seizoen de leiding in het WK.

 

Voor de derde keer dit weekend stond er geen maat op Toprak Razgatlioglu, die na een moeizaam begin van het seizoen, met als dieptepunt de derde ronde in Assen waar hij totaal geen grip had, vanaf de vijfde ronde in Most het kampioenschap volledig naar zijn hand heeft weten te zetten en slechts eenmaal niet op het hoogste podest heeft gestaan. 

Na de hattrick op Misano was Razgatlioglu ook op Donington Park op voorhand de torenhoge favoriet, niet in de laatste plaats omdat hij hier al tweemaal eerder (in 2022 en 2024) de hattrick had gescoord, hoewel het er op vrijdag nog niet positief uitzag. Het team was echter in staat om de M 1000 RR weer naar de hand van El Turco te zetten, wat resulteerde in zijn derde pole van het seizoen en winst in Race 1 en de Superpole sprint.

Ook Race 2 was van hetzelfde laken een pak. Toprak nam bij het doven van de rode lichten kopstart in de race, Bulega kwam voor de derde keer dit weekend slecht weg en verloor daardoor wederom kostbare tijd om catch-up te spelen. Iets meer dan 3 ronden had Bulega ditmaal nodig gehad om zich weer op te werken naar de tweede plaats, met dank aan Sam Lowes die bij het ingaan van de 4e ronde in bocht 1 onderuit was gegaan, zijn achterstand op Razgatlioglu op dat moment echter al twee seconden. 

In tegenstelling tot Race 1 en de sprint leek Bulega ditmaal echter wel in staat om het gat met Razgatlioglu te dichten, maar kleiner dan 1,4 seconden werd de achterstand niet. Razgatlioglu zette weer een tandje bij en bouwde beetje bij beetje zijn voorsprong steeds verder uit, net als Bulega dat bij teamgenoot Álvaro Bautista deed. 

De strijd om de podiumplaatsen leek daarmee beslist, tot Bulega aan het eind van de race het beste van zijn zachtere achterband had gebruikt en ten prooi leek te gaan vallen van Bautista, die altijd sterker wordt naarmate het brandstofniveau in de tank daalt. In de laatste ronde maakte Bautista de laatste seconde van zijn achterstand goed, maar kwam nét te kort om in zowel de Foggy Esses als de Melbourne Hairpin een succesvolle aanval te kunnen doen. 

Met een voorsprong van 3 seconden schreef Razgatlioglu ook Race 2 op naam en is daarmee nu de allereerste coureur die driemaal de hattrick heeft gehaald op eenzelfde circuit, zelfs Jonathan Rea is dat nooit gelukt. Bulega en Bautista namen de twee overige podiumplaatsen voor hun rekening, daarachter maakten Andrea Locatelli en Danilo Petrucci op respectievelijk 10,7 en 12,4 seconden de top vijf compleet, Garrett Gerloff scoorde op P6 zijn beste finish van het seizoen.

Andrea Iannone, Dominique Aegerter, Remy Gardner en Iker Lecuona maakten de top 10 compleet, voor Jonathan Rea was het een race om snel te vergeten. Na een zeer sterke P4 in de kwalificatie, dankzij een sleepje van zijn voormalig teamgenoot Alex Lowes op de Bimota KB998, P5 in Race 1 en P6 in de sprint, leverde de 6-voudig wereldkampioen in Race 2 bij de start al twee plaatsen in, viel een ronde later naar P13 terug om uiteindelijk op bijna 28 seconden op de 15e plaats te worden afgevlagd.

Ook voor Michael van der Mark was het een race om snel te vergeten - net als de rest van het weekend trouwens - hij viel na een moeizame race uit met een technisch mankement, na vlak voor de start van de Superpole Sprint ook al een technische issue te hebben gehad, waardoor hij die race vanuit de pitstraat had moeten starten (om in de eerste ronde meteen te crashen). 

WorldSBK Donington, uitslag race 2:

RijderTeamUitslag
1Toprak RazgatliogluTURROKiT BMW Motorrad WorldSBK TeamBMW M 1000 RR23 ronden
2Yari MontellaITABarni Spark Racing TeamDucati Panigale V4R+2.946
3Yker LecuonaESPHonda HRCHonda CBR1000RR-R+3.135
4Danilo PetrucciITABarni Spark Racing TeamDucati Panigale V4R+10.724
5Nicolo BulegaITAARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R+12.401
6Ruben RinaldiITAYamaha Motoxracing WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+13.419
7Ryan VickersGBRMotocorsa RacingDucati Panigale V4R+14.422
8Alvaro BautistaESPARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R+18.791
9Andrea IannoneITATeam Pata Go ElevenDucati Panigale V4R+20.993
10Garrett GerloffUSAKawasaki WorldSBK TeamKawasaki ZX-10RR+21.207
11Scott ReddingGBRMGM Bonovo RacingDucati Panigale V4R+23.762
12Axel BassaniITABimota by Kawasaki Racing TeamBimota KB998+23.789
13Tito RabatESPPETRONAS MIE Racing Honda TeamHonda CBR1000RR-R+25.533
14Andrea LocatelliITAPata Maxus YamahaYamaha YZF-R1+26.033
15Jonathan ReaGBRPata Maxus YamahaYamaha YZF-R1+27.938
16Ivo LopezPORPETRONAS MIE Racing Honda TeamHonda CBR1000RR-R+28.437
17Dominique AegerterSUIGYTR GRT Yamaha WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+36.495
18Remy GardnerAUSGYTR GRT Yamaha WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+39.498
19Xavi ViergeESPHonda HRCHonda CBR1000RR-R+50.623
20Bahattin SofuogluTURYamaha Motoxracing WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+1.07.013
DNF
Michael van der MarkNEDROKiT BMW Motorrad WorldSBK TeamBMW M 1000 RR+6 ronden
Thomas BridewellGBRHonda Racing UKHonda CBR1000RR-R+15 ronden
Sam LowesGBRELF Marc VDS Racing TeamDucati Panigale V4R+20 ronden

 

Tussenstand:

RijderTeamPunten
1Toprak RazgatliogluTURROKiT BMW Motorrad WorldSBK TeamBMW M 1000 RR345
2Nicolo BulegaITAARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R341
3Danilo PetrucciITABarni Spark Racing TeamDucati Panigale V4R209
4Alvaro BautistaESPARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R194
5Andrea LocatelliITAPata Maxus YamahaYamaha YZF-R1188

 

 

 

 

Door:

Motorfreaks

Deel