12 januari 2020

Paulo Goncalves verongelukt in 2020 Dakar

De 2020 Dakar rally heeft z'n eerste dodelijke slachtoffer geeist. Hero MotoSports Team Rally rijder Paulo Gonçalves kwam 276 kilometer in de zevende etappe ten val en werd met de medische helikopter naar het ziekenhuis gebracht, waar hij dood werd verklaard.


 

Om 10:08 lokale tijd ontving de organisatie van de Dakar rally een alarmmelding en liet meteen de reddingshelikopter uitvliegen, die 8 minuten later ter plaatse was en Paulo Gonçalves bewusteloos vond, na een hartstilstand te hebben gehad. Na reanimatie-inspanningen ter plaatse werd Gonçalves per helikopter naar het ziekenhuis van Layla, waar hij dood werd verklaard. 

De 40-jarige Gonçalves was een ervaren rot in de Dakar rally, voor wie het zijn 13e Dakar was. Hij maakte zijn debuut in 2006 en finishte vier keer in de top 10. Zijn beste Dakar reed Gonçalves in 2015, toen hij runner-up achter Marc Coma werd. 

Paulo Gonçalves, die in 2013 nog het rally wereldkampioenschap won, stond na 6 etappes 46e in het algemeen klassement. Motorfreaks wenst familie en vrienden sterkte met dit verlies. 

Update: In overleg met de rijders en teams heeft de organisatie besloten de 8e etappe voor motoren en quads te cancellen.

Door:

Motorfreaks

Deel