30 juni 2026

Sachsenring als doel

Acosta succesvol geopereerd aan pols

Na een dramatisch MotoGP-weekend in Brno heeft Pedro Acosta een kleine operatie aan zijn rechterpols ondergaan. De KTM-coureur werd dinsdag succesvol behandeld aan het carpaal tunnelsyndroom dat hem tijdens de Dutch TT en de Grand Prix van Tsjechië parten speelde.

Gevoelloze vingers

Acosta moest tijdens de TT van Assen al voortijdig opgeven terwijl hij op een veelbelovende positie reed. De oorzaak lag niet bij de KTM RC16, maar bij de Spanjaard zelf. Door een carpaal tunnelsyndroom verloor hij het gevoel in de vingers van zijn rechterhand, waardoor hij zijn motor niet meer veilig kon controleren.

Ook in Brno bleef de blessure hem parten spelen. Na een teleurstellend weekend besloot Acosta daarom direct na afloop van de Grand Prix een operatie te ondergaan, zodat hij voldoende tijd heeft om te herstellen voor de volgende race.

Bij het carpaal tunnelsyndroom raakt een zenuw in de pols bekneld. Dat veroorzaakt klachten als tintelingen, krachtverlies en een doof gevoel in de hand en vingers. Bij MotoGP-coureurs komt de aandoening vaker voor door de extreme belasting van polsen en onderarmen tijdens het zware remwerk.

Operatie geslaagd

KTM Factory Racing meldde dinsdag via de sociale media dat de operatie succesvol is verlopen.

“Pedro Acosta heeft vanochtend met succes een kleine operatie aan zijn rechterpols ondergaan om het carpaal tunnelsyndroom te behandelen. Onder voorbehoud van een medische controle volgende week wordt verwacht dat hij tijdens de Grand Prix van Duitsland weer in actie kan komen.”

Als het herstel volgens plan verloopt, verschijnt Acosta over anderhalve week gewoon aan de start van de Grand Prix van Duitsland op de Sachsenring. Daarna volgt de gebruikelijke zomerstop van het MotoGP-seizoen.

Belangrijke weken

De timing van de operatie is belangrijk voor de 22-jarige Spanjaard. Na zijn uitvalbeurt in Assen en het teleurstellende weekend in Brno is Acosta teruggevallen naar de zevende plaats in de tussenstand van het wereldkampioenschap. Zijn achterstand op WK-leider Jorge Martin bedraagt inmiddels zestig punten.

Voor KTM komt de ingreep op een cruciaal moment. De Oostenrijkse fabrikant hoopt dat Acosta op de Sachsenring weer volledig fit aan de start verschijnt, zodat hij de eerste seizoenshelft alsnog met een goed resultaat kan afsluiten voordat de MotoGP na de Duitse Grand Prix de zomerpauze ingaat.

Door:

Motorfreaks

Deel
carpaal tunnelsyndroom
Grand Prix van Duitsland
KTM
MotoGP
Pedro Acosta
Red Bull KTM Factory Racing
Sachsenring