6 september 2025

WorldSBK Magny Cours: 10e zege op rij voor Razgatlioglu

Op het circuit waar hij afgelopen jaar met een klaplong werd afgevoerd heeft Toprak Razgatlioglu vandaag zijn 10e overwinning op rij gerealiseerd. De 2-voudig wereldkampioen leidde Race 1 op Magny Cours van lampen tot vlag en finishte 8,5 seconden voor Nicolo Bulega, die nu in 31 punten achterstand heeft in het WK. Alex Lowes maakte het podium compleet, het eerste long-race podium voor Bimota sinds 2000.

De eerste race van het WorldSBK-weekend in Magny-Cours werd onder zomerse omstandigheden verreden. Al in de ochtend kwalificeerde Toprak Razgatlioglu zich op pole, met Ducati-mannen Nicolo Bulega en Sam Lowes naast hem op de eerste rij.

Op de grid koos het hele veld voor de zachte E0126-achterband, met bijna iedereen op de SC1 voor. Alleen Razgatlioglu, Michael van der Mark en Garrett Gerloff gingen voor de hardere SC2 voorband.

Razgatlioglu won de sprint naar bocht 1. Alex Lowes knalde vanaf de tweede rij naar P2, terwijl Bulega terugviel naar P4. Maar het echte drama kwam later in de ronde: Petrucci kegelde Iannone van de baan, waardoor ook Jonathan Rea onderuitging. Verderop gingen ook Bautista, Vierge en Montella in het grind. Iannone moest zelfs naar het medisch centrum.

Voorin merkte niemand iets van de ravage. Razgatlioglu reed weg met Alex Lowes in zijn kielzog. Bulega herstelde zich en haalde Sam Lowes in, terwijl Van der Mark op P5 lag voor Petrucci en Gardner.

Andrea Locatelli reed een wereldstart: van P22 naar P8 in drie ronden. Gerloff deed er niet voor onder: vanaf de laatste startrij (P23) naar de top tien.

Vooraan verloor Alex Lowes de aansluiting en werd hij in ronde 4 door Bulega gepakt. Razgatlioglu had toen al 2,3 seconden voorsprong en bouwde ronde na ronde die voorsprong verder uit. Bulega reed alleen op P2, terwijl de Lowes-broers onderling vochten om P3. Van der Mark leek op weg naar een sterke top 5, maar gooide het weg met een crash. Later ging hij nóg een keer onderuit en moest opgeven – ook hij naar het medisch centrum.



De strijd tussen de Lowes-broers was intens: Sam zette meerdere keren aan, maar Alex was telkens sterker op de rem. Halverwege de race probeerde Alex tempo te maken en reed zelfs in de 1’35, maar constant volhouden lukte niet. De posities voorin leken daarmee vast te liggen.

Gerloff beleefde eerst een hachelijk moment in de chicane, later ging het alsnog mis in bocht 7. Zijn zekere P7 verdween in het grind en de Amerikaan moest uiteindelijk opgeven. Outsider Zaidi schoof zo onverwacht de punten in.

Sam Lowes leek nog zeker van P4, maar in bocht 13 ging ook hij onderuit. Petrucci erfde de vierde plek, Sam moest verder vanaf P9.

Razgatlioglu pakte overtuigend de zege met meer dan zeven seconden voorsprong. Bulega kwam als tweede over de streep, Alex Lowes completeerde het podium. Petrucci werd vierde, Locatelli’s indrukwekkende comeback eindigde op P5. Gardner werd zesde, voor Bassani en Aegerter. Sam Lowes en Sofuoglu maakten de top tien compleet.

Honda-reserve Sergio Garcia scoorde knap punten met P11. Ook Rinaldi, Vickers, Rabat en Zaidi pakten nog wat mee. Bautista en Vierge konden na hun crashes door, maar bleven puntloos.

 
 

WorldSBK Magny Cours, uitslag race 1:

RijderTeamUitslag
1Toprak RazgatliogluTURROKiT BMW Motorrad WorldSBK TeamBMW M 1000 RR21 ronden
2Nicolo BulegaITAARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R+8.597
3Alex LowesGBRBimota by Kawasaki Racing TeamBimota KB998+10.979
4Danilo PetrucciITABarni Spark Racing TeamDucati Panigale V4R+17.793
5Andrea LocatelliITAPata Maxus YamahaYamaha YZF-R1+20.648
6Remy GardnerAUSGYTR GRT Yamaha WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+26.031
7Axel BassaniITABimota by Kawasaki Racing TeamBimota KB998+26.509
8Dominique AegerterSUIGYTR GRT Yamaha WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+28.229
9Sam LowesGBRELF Marc VDS Racing TeamDucati Panigale V4R+32.931
10Bahattin SofuogluTURYamaha Motoxracing WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+39.617
11Sergio GarciaESPHonda HRCHonda CBR1000RR-R+40.970
12Ruben RinaldiITAYamaha Motoxracing WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+49.714
13Ryan VickersGBRMotocorsa RacingDucati Panigale V4R+57.520
14Tito RabatESPPETRONAS MIE Racing Honda TeamHonda CBR1000RR-R+1'02.585
15Zaqhwan ZaidiMALPETRONAS MIE Racing Honda TeamHonda CBR1000RR-R+1'28.759
16Alvaro BautistaESPARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R+3 ronden
17Xavi ViergeESPHonda HRCHonda CBR1000RR-R+5 ronden
DNF
Garrett GerloffUSAKawasaki WorldSBK TeamKawasaki ZX-10RR+3 ronden
Jonathan ReaGBRPata Maxus YamahaYamaha YZF-R1+10 ronden
Michael van der MarkNEDROKiT BMW Motorrad WorldSBK TeamBMW M 1000 RR+12 ronden
Tarran MackenzieGBRMGM Bonovo RacingDucati Panigale V4R+14 ronden
Andrea IannoneITATeam Pata Go ElevenDucati Panigale V4R0 ronden
Yari MontellaITABarni Spark Racing TeamDucati Panigale V4R0 ronden

 

Tussenstand:

RijderTeamPunten
1Toprak RazgatliogluTURROKiT BMW Motorrad WorldSBK TeamBMW M 1000 RR432
2Nicolo BulegaITAARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R401
3Danilo PetrucciITABarni Spark Racing TeamDucati Panigale V4R246
4Andrea LocatelliITAPata Maxus YamahaYamaha YZF-R1229
5Alvaro BautistaESPARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R217

 

 

 

Door:

Motorfreaks

Deel