9 augustus 2026

Twaalf winnaars in twaalf Britse GP's

MotoGP Silverstone: Fernandez completeert Aprilia-feest

Raul Fernandez heeft het droomweekend van Aprilia op Silverstone compleet gemaakt. De Trackhouse-coureur reed overtuigend naar zijn eerste Grand Prix-zege van 2026. Jorge Martin en Marco Bezzecchi maakten er opnieuw een volledig Aprilia-podium van, terwijl de concurrentie kostbare punten verspeelde.

Fernandez profiteert bij de start

Na de poleposition en Sprintzege van Martin op zaterdag begon Aprilia ook als grote favoriet aan de twintig ronden tellende Grand Prix. Toch was het niet de WK-leider die na de start aan kop ging.

Fernandez kwam vanaf P2 uitstekend van zijn plaats en pakte direct de leiding. Martin kreeg ondertussen problemen met zijn Ride-Height Device. Dat kwam na de start niet goed omhoog, waardoor hij in de eerste bochten terrein verloor.

Bezzecchi en een sterk gestarte Marc Márquez profiteerden en gingen Martin voorbij. De WK-leider wist Márquez echter al snel weer terug te pakken en sloot als derde aan.

Fernandez was toen al gevlogen. Aan het einde van de eerste ronde bedroeg zijn voorsprong ongeveer een seconde. Bij het ingaan van ronde vier was dat verschil al opgelopen tot meer dan twee seconden.

Fernandez rijdt onbedreigd weg

De Trackhouse-coureur bleef vervolgens een moordend tempo rijden. Na vijf ronden had hij ruim drie seconden voorsprong op Bezzecchi, die op dat moment tweede lag.

Martin begon ondertussen weer dichterbij te komen. In ronde negen zette hij bij Farm de aanval in op zijn teamgenoot en nam P2 over.

Fernandez was op dat moment echter al te ver weg. Zijn voorsprong liep gedurende de race zelfs op tot meer dan vier seconden. Martin wist het gat in de slotfase nog te verkleinen, maar kwam nooit dicht genoeg in de buurt om daadwerkelijk voor de overwinning te vechten.

Na twintig ronden kwam Fernandez met 2,538 seconden voorsprong als winnaar over de streep.

Het was zijn eerste Grand Prix-zege van 2026 en de tweede MotoGP-overwinning uit zijn carrière, na zijn zege tijdens de Grand Prix van Australië vorig seizoen.

Bovendien werd Fernandez de zevende verschillende Grand Prix-winnaar van 2026.

Twaalfde winnaar op rij

Met zijn overwinning zette Fernandez bovendien een opmerkelijke Silverstone-reeks voort. De afgelopen elf Britse Grands Prix op het circuit hadden allemaal een verschillende winnaar opgeleverd.

Fernandez voegde daar nummer twaalf aan toe: twaalf verschillende winnaars in de laatste twaalf Britse Grands Prix op Silverstone.

Voor Trackhouse betekende het bovendien een fraaie revanche na de Sprint. Fernandez startte zaterdag vanaf P2, maar viel bij de start terug en crashte vervolgens in de vierde ronde.

Een dag later stond hij op de hoogste trede van het podium.

Bezzecchi bijt door de pijn

Achter Fernandez reed Martin naar P2. Zonder het probleem met zijn Ride-Height Device had er wellicht meer ingezeten, maar na zijn moeizame openingsfase restte vooral een inhaalrace.

Bezzecchi maakte het Aprilia-feest compleet. De Italiaan reed nog altijd met de gevolgen van zijn sleutelbeenbreuk op de Sachsenring en moest in de slotfase flink op zijn tanden bijten.

Alex Márquez kwam steeds dichterbij, maar Bezzecchi hield stand en pakte P3. Het was bovendien zijn eerste finish in een Grand Prix sinds zijn overwinning in Italië eind mei.

Daarmee stond na het volledig Aprilia bezette Sprintpodium opnieuw een 1-2-3 voor de RS-GP op het podium.

Alex Márquez werd op P4 de beste Ducati-coureur, op 4,7 seconden van Fernandez. Pedro Acosta reed de KTM naar P5, voor Fabio Di Giannantonio.

Marc Márquez opnieuw in de problemen

Voor Marc Márquez werd het opnieuw een moeilijke middag. De Ducati-coureur kende een sterke start en lag in de openingsfase zelfs kortstondig voor Martin, maar kon het tempo van de Aprilia’s niet volgen.

Uiteindelijk kwam Márquez als zevende over de finish, bijna tien seconden achter Fernandez.

Daarmee verloor hij opnieuw flink terrein in de titelstrijd. Waar zijn achterstand voor het weekend nog 18 punten bedroeg, kijkt Márquez na Silverstone tegen een achterstand van 40 punten aan.

Brad Binder eindigde als achtste, terwijl Luca Marini en Diogo Moreira de top tien completeerden.

Eerste crash van het seizoen voor Ogura

Voor Ai Ogura kreeg een tot dan toe uitstekend weekend een bijzonder zuur einde. De Japanner was zaterdag nog tweede geworden in de Sprint en begon de Grand Prix als een van de belangrijkste uitdagers van Martin in het kampioenschap.

In ronde tien ging het echter mis. Ogura lag op P7 toen hij onderuitging. Het was opmerkelijk genoeg zijn eerste crash van het seizoen.

Ogura was bepaald niet de enige die de finish niet haalde. Pecco Bagnaia, Cal Crutchlow, Iker Lecuona, Enea Bastianini, Alex Rins en Joan Mir waren eerder al gecrasht.

Vooral voor Bagnaia betekende het de afsluiting van een dramatisch weekend. Na P13 in de Practice, zijn slechtste kwalificatie van het seizoen met P16 en slechts P17 in de Sprint, kwam er zondag helemaal geen resultaat.

Martin loopt verder uit

Door de overwinning van Fernandez en de tweede plaats van Martin deed Aprilia niet alleen goede zaken bij de constructeurs. Ook in het rijderskampioenschap veranderden de verhoudingen.

Martin verlaat Silverstone met 31 punten voorsprong op Bezzecchi. Door zijn crash zakte Ogura naar de derde plaats, op 37 punten van de WK-leider. Marc Márquez volgt op 40 punten.

Maar de grote winnaar van zondag was Fernandez. Na zijn crash in de Sprint sloeg hij 24 uur later keihard terug en completeerde hij een weekend waarin Aprilia vrijwel alles naar zijn hand zette.

MotoGP Silverstone, uitslag race:

Rijder Team Merk Uitslag
1 Raul Fernandez ESP Trackhouse MotoGP Team Aprilia 20 ronden
2 Jorge Martin ESP Aprilia Racing Aprilia +2.538
3 Marco Bezzecchi ITA Aprilia Racing Aprilia +3.393
4 Alex Marquez ESP BK8 Gresini Racing MotoGP Ducati +4.702
5 Pedro Acosta ESP Red Bull KTM Factory Racing KTM +6.256
6 Fabio Di Giannantonio ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati +6.382
7 Marc Marquez ESP Ducati Lenovo Team Ducati +9.550
8 Brad Binder RSA Red Bull KTM Factory Racing KTM +22.288
9 Luca Marini ITA Honda HRC Castrol Honda +23.845
10 Diogo Moreira BRA LCR Honda Honda +25.411
11 Franco Morbidelli ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati +26.301
12 Fabio Quartararo FRA Monster Energy Yamaha MotoGP Yamaha +26.883
13 Jack Miller AUS Prima Pramac Yamaha Yamaha +29.458
14 Pol Espargaro ESP Red Bull KTM Tech3 KTM +41.310
15 Toprak Razgatlioglu TUR Prima Pramac Yamaha Yamaha +41.492
16 Augusto Fernandez ESP Yamaha Factory Racing Yamaha +42.379
DNF
Ai Ogura JPN Trackhouse MotoGP Team Aprilia +12 ronden
Pecco Bagnaia ITA Ducati Lenovo Team Ducati +13 ronden
Cal Crutchlow GBR LCR Honda Castrol Honda +14 ronden
Iker Lecuona ESP BK8 Gresini Racing MotoGP Ducati +15 ronden
Enea Bastianini ITA Red Bull KTM Tech3 KTM +16 ronden
Alex Rins ESP Monster Energy Yamaha MotoGP Yamaha +19 ronden
Joan Mir ESP Honda HRC Castrol Honda 0 ronden

Tussenstand:

Rijder Team Merk Punten
1 Jorge Martin ESP Aprilia Racing Aprilia 240
2 Marco Bezzecchi ITA Aprilia Racing Aprilia 209
3 Ai Ogura JPN Trackhouse MotoGP Team Aprilia 203
4 Marc Marquez ESP Ducati Lenovo Team Ducati 200
5 Fabio Di Giannantonio ITA Pertamina Enduro VR46 Racing Team Ducati 199

Door:

Motorfreaks

Deel
Ai Ogura
Alex Márquez
Aprilia
British GP
Ducati
Jorge Martin
Marc Márquez
Marco Bezzecchi
MotoGP
Pecco Bagnaia
Pedro Acosta
Raul Fernandez
Silverstone
Trackhouse Racing