20 maart 2016

Moto2 Qatar 2016: uitslag race

Thomas Luthi heeft de chaotische Moto2 race in Qatar, waarin door maar liefst 8 rijders een jumpstart werd gemaakt, op naam geschreven. De Interwetten Kalex coureur was de hele race in gevecht met Franco Morbidelli, die in de laatste ronde vanwege zijn jumpstart een 20 seconden tijdstraf kreeg. Luis Salom en Simone Corsi maakten het podium compleet.
Thomas Luthi_Qatar

De start van de openingsrace van de Moto2 in Qatar zal de geschiedenisboeken ingaan als de meest chaotische start ooit. Van de eerste drie startrijen gingen maar liefst zeven van de negen coureurs te vroeg van start, ingegeven door het rode licht dat later dan gebruikelijk uitging.

Wereldkampioen Johann Zarco, Sam Lowes, Alex Rins en Marcel Schrotter kregen de ride-through penalty als eerste uitgedeeld, een ronde later was ook duidelijk dat Robin Mulhauser en Takaaki Nakagami te vroeg waren gestart.

Na een slechte start dook Zarco aan het eind van de tweede ronde direct de pits in, een ronde later gevolgd door Rins, Lowes en Schrotter. Twee ronden later onderging Mulhauser zijn straf, een ronde later gevolgd door Nakagami.

Vanaf de tweede startrij waren echter ook Franco Morbidelli en Sandro Cortese duidelijk te vroeg gestart, maar dat werd door de wedstrijdleiding pas in de slotfase van de race onderzocht, waardoor een ride-through penalty niet meer mogelijk was en beide coureurs een 20 seconden tijdstraf opgelegd kregen.

De hectische start gebeurde achter de rug van Jonas Folger, die zich op de pole position had gekwalificeerd en direct grote afstand van het veld leek te nemen. Na twee ronden lag Folger al twee seconden voor op Thomas Luthi, die vanaf de negende plaats op de grid zich naar de kop van het veld had gereden, maar aan het begin van de derde ronde gaat Folger onderuit en is het einde oefening voor de Duitser.

Luthi en Morbidelli zijn het resterende deel in gevecht om de leiding in de race, op afstand gevolgd door Simone Corsi en Sandro Cortese. Luis Salom krijgt in de voorlaatste ronde aansluiting bij het achtervolgende duo en stoot in de laatste ronde zelfs door naar de derde plaats, voor Corsi en Cortese. Door de tijdstraf vallen Morbidelli en Cortese echter terug naar de 7e en 15e plaats.

Moto2 Qatar, uitslag race:

1Thomas LUTHISWIGarage Plus InterwettenKalex40'14.293
2Luis SALOMSPASAG TeamKalex9.610
3Simone CORSIITASpeed Up RacingSpeed Up9.665
4Hafizh SYAHRINMALPetronas Raceline MalaysiaKalex13.558
5Dominique AEGERTERSWICarXpert InterwettenKalex16.064
6Danny KENTGBRLeopard RacingKalex16.114
7Franco MORBIDELLIITAEstrella Galicia 0,0 Marc VDSKalex20.047
8Alex RINSSPAPaginas Amarillas HP 40Kalex20.170
9Sam LOWESGBRFederal Oil Gresini Moto2Kalex22.019
10Luca MARINIITAForward TeamKalex24.249
11Miguel OLIVEIRAPORLeopard RacingKalex24.254
12Johann ZARCOFRAAjo MotorsportKalex24.570
13Ratthapark WILAIROTTHAIDEMITSU Honda Team AsiaKalex25.664
14Takaaki NAKAGAMIJPNIDEMITSU Honda Team AsiaKalex26.992
15Sandro CORTESEGERDynavolt Intact GPKalex29.736
16Mattia PASINIITAItaltrans Racing TeamKalex30.404
17Marcel SCHROTTERGERAGR TeamKalex38.446
18Jesko RAFFINSWISports-Millions-EMWE-SAGKalex46.363
19Isaac VIÑALESSPATech 3 RacingTech 346.543
20Robin MULHAUSERSWICarXpert InterwettenKalex+1'18.323
21Alessandro TONUCCIITATasca Racing Scuderia Moto2Kalex+1'25.002
22Efren VAZQUEZSPAJPMoto MalaysiaSuter+1'39.572
DNF
Axel PONSSPAAGR TeamKalex4 Laps
Xavi VIERGESPATech 3 RacingTech 35 Laps
Xavier SIMEONBELQMMF Racing TeamSpeed Up6 Laps
Alex MARQUEZSPAEstrella Galicia 0,0 Marc VDSKalex14 Laps
Jonas FOLGERGERDynavolt Intact GPKalex18 Laps
Julian SIMONSPAQMMF Racing TeamSpeed Up19 Laps
Edgar PONSSPAPaginas Amarillas HP 40Kalex19 Laps

Tussenstand:

1Thomas LUTHIKalexSWI25
2Luis SALOMKalexSPA20
3Simone CORSISpeed UpITA16
4Hafizh SYAHRINKalexMAL13
5Dominique AEGERTERKalexSWI11

Door:

Motorfreaks

Deel