Een stand in Hal 12, een aantal motorfietsen in de testhal en de kans om een weekendje met de CFMoto 800 MT te winnen, dat is wat de in het Belgische Mechelen gevestigde importeur voor de MOTORbeurs Utrecht in petto heeft.
Bovendien zal op de stand een ware primeur te ontdekken zijn: de enkele dagen geleden door CFMoto aangekondigde 800 NK zal op de stand in de Utrechtse Jaarbeurshal zijn Europese primeur gaan maken.
De 800 NK is het tweede model op basis van de 799cc KTM LC8c paralleltwin, goed voor een topvermogen van 95 pk. Tel daar z'n rijklaargewicht van 186 kilo, KYB vering en J.Juan remmen bij op en je praat over iets dat bochten zeker niet zal schuwen.
Naast de 800 NK zal ook de 450 SR te zien zijn, de waanzinnig gave lichtgewicht Supersport die van het in 2021 op de EICMA in Milaan getoonde SR-C21 prototype is afgeleid.
De 450 SR is niet alleen licht (168 kg volgetankt) en wendbaar (dankzij een wielbasis van 1370 mm), ook dit kleintje supersport beschikt ook over top-componenten zoals de KYB vering en de 320 mm remschijf met J.Juan radiale remklauw voor.
De 450cc paralleltwin produceert zo’n 47 pk bij 8.500 tpm en heeft een maximum koppel van 39 Nm bij 7600 tpm. Bij de versie buiten Europa is dat zelfs 50 pk, maar vanwege de A2-regelgeving is dat topvermogen hier iets naar beneden bijgesteld.
Wat prestaties betreft zou de 450 SR wel eens een gedegen concurrent kunnen zijn voor Kawasaki's Ninja Z400, Yamaha's YZF-R3 en KTM's RC 390, om nog maar te zwijgen over z'n aerodynamische en stijlvolle design. Dat en z'n prijs, want die ligt met € 7.366 (€ 6.599 BE) net effe wat lager dan z'n concurrenten.
Het derde nieuwe model dat voor het eerst in de Benelux te zien zal zijn is de 700 CL-X Adventure, een krachtige cross-over die zich onderscheidt van de Heritage en Sport versies door het brede en hoge stuur, het windscherm, de spaakwielen (18" voor en 17" achter), de dual-purpose Pirelli STR banden, het hoge spatbord en de bagagedrager.
Ook de 700CL-X Adventure werd vormgegeven door CFMOTO's Europese designteam, waarbij de aandacht voor detail bijdraagt aan de oogstrelende esthetiek. Het neo-retro design combineert klassieke elementen met moderne aspecten. De 693cc paralleltwin produceert 73 pk bij 8500 tpm en 68 Nm bij 6500 tpm.
Andere technische kenmerken van dit motorblok zijn de slip-assist koppeling, de Bosch brandstofinjectie, de gesplitste drijfstangen en de gesmede zuigers. Ook van de 700 CL-X Adventure is de prijs al bekend, namelijk € 9.199 (€ 8599 BE)
Tot slot zal ook de ZEEHO AE8 z'n debuut gaan maken in de Benelux. ZEEHO is het nieuwe elektrische scootermerk van CFMOTO en staat voor trendy urban mobility.
De AE8 is het eerste model in het ZEEHO gamma. Met een maximumsnelheid van meer dan 100 km/u, een acceleratie van 0-50 km/u in 2,6 seconden en een rijbereik van zo’n 130 km (volgens EEG-testmethode) biedt de AE8 volgens de Chinezen topprestaties. Snelladen maakt het mogelijk om in twee uur tijd tot 80% op te laden.
De AE8, die is voorzien van een stalen frame met CNC gefreesde aluminium swingarm, wordt aangedreven door een 12,5kW, IP67 gecertificeerde, watergekoelde Z-Core middenmotor met een koppel van 218 Nm.
Het vermogen wordt via een Continental aandrijfriem met een omzettingsrendement van 92% omgezet in kinetische energie. Verder zien we nog een Bosch stabiliteitsregeling, Brembo-remmen, sportief Maxxis-rubber en een positioneringssysteem, voor het prijskaartje van € 6.999, wat bij onze zuiderburen exact hetzelfde is.