Het is een typische blessure voor motorcoureurs en dan met name voor coureurs in de zwaardere raceklassen als de MotoGP en het WorldSBK, waar met het remmen extreem veel kracht op de onderarmen wordt uitgeoefend. Dat leidt tot een enorme drukopbouw rond de spieren. Om de spanning te verlichten, maken chirurgen een incisie om de spieren te laten 'ademen'.
In een korte verklaring die KTM laat op dinsdag vrijgaf, bevestigde de Oostenrijkse fabrikant dat Acosta aan die armpomp was geopereerd, maag ging verder niet diep in detail over de operatie.
“Pedro Acosta onderging een operatie voor het chronische compartimentsyndroom in zijn rechter onderarm”, aldus de verklaring. “De rijder blijft 24 uur onder observatie en zal naar verwachting terugkeren tijdens de Grand Prix van Frankrijk - de volgende stop op de kalender - in afwachting van medische goedkeuring.”
Dit is de eerste keer dat Acosta een operatie ondergaat aan een aandoening waar de meeste rijders last van hebben. In zijn allereerste MotoGP grand prix ontkende de Spanjaard dat vermoeidheid van de onderarm de reden was van zijn tempoverlies, nadat hij in de laatste acht ronden van de vierde naar de negende plaats was gezakt.
Er bestaan verschillende benaderingen voor het armpomp probleem. Sommige rijders kiezen voor een zo vroeg mogelijke operatie, terwijl anderen het probleem proberen op te lossen met fysiotherapie en een betere zithouding - zoals Acosta. Dit jaar herhaalde het patroon zich op de meeste circuits, omdat Acosta er niet in slaagde om comfortabel te rijden zodra zijn onderarmen overbelast raakten. Toch hield hij vol dat hij niet geopereerd zou worden.
“Ik ben nog nooit geopereerd en dat ben ik ook niet van plan”, zei hij na de Grand Prix van Argentinië. “We weten waar het probleem vandaan komt. De enige keer dat ik dit probleem had, was tijdens mijn eerste MotoGP-race. Ik klaag er al een jaar over - er moet iets veranderen.”
Acosta veranderde vervolgens van handschoenen en schakelde terug naar een paar dat hij jaren geleden gebruikte in Moto3 en Moto2, maar het feit dat hij toch geopereerd werd, suggereert dat dit niet de oplossing is geweest. Omdat hij nu is geopereerd, zal Acosta volgende week donderdag voor de Franse Grand Prix eerst een medische keuring moeten ondergaan, voordat hij groen licht krijgt om te rijden.
30 april 2025
Acosta is armpomp-operatie ondergaan
Pedro Acosta is dinsdag geopereerd om het compartimentsyndroom, in de volksmond ook wel armpomp genoemd, in zijn rechter onderarm te behandelen, een aandoening waar hij al sinds zijn MotoGP-debuut vorig jaar last van heeft.
Articles