Omzet klimt naar 370 miljoen euro
Na alle saneringsperikelen, productiestops en financiële ellende komt er eindelijk weer positief nieuws uit Mattighofen. Bajaj Mobility AG, het moederbedrijf van KTM, meldt voor het tweede kwartaal van 2026 een duidelijke stijging van zowel de omzet als de motorfietsverkopen.
De omzet kwam volgens de voorlopige cijfers uit op circa 370 miljoen euro. In dezelfde periode van 2025 bleef de teller steken op 231 miljoen euro. Daarmee is de kwartaalomzet in een jaar tijd met ongeveer 60 procent gestegen.
Nog belangrijker is dat ook de operationele marge weer boven nul uitkomt. Bajaj Mobility verwacht voor het tweede kwartaal een EBITDA-marge van ongeveer 8,7 procent. Een jaar eerder bedroeg die marge, zonder rekening te houden met de eenmalige boekwinst uit de sanering, nog een pijnlijke min 55,6 procent.
Dat is een verschil waarbij zelfs de meest optimistische Excelridder twee keer naar zijn spreadsheet kijkt.
48.672 motoren buiten India
In het tweede kwartaal werden buiten India 48.672 motorfietsen van KTM, GASGAS en Husqvarna verkocht. Dat is 71 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder.
Over de volledige eerste helft van 2026 kwamen de verkopen buiten India uit op 89.004 motorfietsen. Strategisch partner Bajaj Auto verkocht daarnaast zelf nog eens 58.568 exemplaren. Een jaar eerder waren dat er 34.950.
Alles bij elkaar werden binnen het concern in de eerste zes maanden van 2026 in totaal 147.572 tweewielers verkocht. Volgens Bajaj Mobility vertegenwoordigt dat een stijging van 81 procent ten opzichte van het voorgaande jaar.
Het onderscheid tussen de verkopen buiten India en de aantallen van Bajaj Auto is daarbij belangrijk. Bajaj produceert en verkoopt in India verschillende modellen voor de merken van de groep, waardoor niet alle genoemde motoren rechtstreeks via de Europese organisatie worden afgezet.
Nog geen definitieve overwinning
De cijfers laten zien dat de vraag naar de merken KTM, Husqvarna en GASGAS weer aantrekt. Ook de sprong van een zwaar negatieve naar een positieve EBITDA-marge wijst erop dat de ingrijpende reorganisatie effect begint te hebben.
Toch is een kleine slag om de arm op zijn plaats. Het gaat voorlopig om verwachtingen over het tweede kwartaal en niet om de volledig uitgewerkte financiële rapportage. Bovendien zegt een positieve EBITDA-marge nog niet automatisch dat onderaan de streep alweer winst wordt gemaakt. Rente, afschrijvingen, belastingen en saneringskosten kunnen het uiteindelijke resultaat nog stevig beïnvloeden.
Daarnaast worden de nieuwe cijfers vergeleken met het bijzonder zwakke tweede kwartaal van 2025. Toen bevond KTM zich midden in een zware financiële crisis en lagen productie en leveringen deels stil. Dat maakt de procentuele groei spectaculair, maar de vergelijkingsbasis lag dan ook ongeveer ter hoogte van de carterpan.
Volledige cijfers eind augustus
Bajaj Mobility maakt de gedetailleerde resultaten over het tweede kwartaal naar verwachting op 27 augustus 2026 bekend. Dan moet duidelijk worden hoeveel van het herstel daadwerkelijk als winst overblijft en hoe de schuldenpositie zich heeft ontwikkeld.
Voorlopig kan in Mattighofen in ieder geval weer voorzichtig worden ademgehaald. Een omzet van 370 miljoen euro, bijna 49.000 verkochte motoren buiten India en een verwachte EBITDA-marge van 8,7 procent zijn na het rampjaar 2025 cijfers waar KTM weer een beetje mee voor de dag kan komen.
Of daarmee ook de volledige wederopstanding is ingezet, weten we pas wanneer Bajaj de boeken echt opengooit. Maar na maanden waarin bij KTM vooral rode cijfers rondgingen, is zwart ineens een verrassend verfrissende kleur.