8 oktober 2026

Seizoen Schot voortijdig voorbij

Loris Baz vervangt Mackenzie ook op Estoril en Jerez

Tarran Mackenzie komt dit seizoen niet meer in actie in het WK Superbike. De Schot is nog altijd onvoldoende hersteld van zijn zware crash op Donington Park. Loris Baz, die hem op Cremona al verving, rijdt daarom ook de laatste twee racesweekenden voor MGM Optical Express Racing.

Herstel verloopt moeizamer dan verwacht

Eigenlijk werd verwacht dat Mackenzie komend weekend op Estoril zijn rentree zou maken. De 30-jarige Schot werkt sinds half juli aan zijn herstel, nadat hij tijdens de tweede vrije training op Donington Park zwaar ten val kwam.

Bij die crash in de laatste bocht liep Mackenzie een hersenschudding op en brak hij zijn linker sleutelbeen en scheenbeen. Daarnaast raakten ook zijn kuitbeen en schouderblad beschadigd. Voor zijn verwondingen moest hij onder het mes.

Begin september probeerde Mackenzie tijdens de Franse ronde op Magny-Cours zijn comeback te maken. De wedstrijdarts stak daar echter een stokje voor en verklaarde hem medisch ongeschikt om te racen.

Ook de daaropvolgende ronde op Cremona moest hij laten schieten. Mackenzie gaf toen aan dat de genezing van zijn botbreuken langer duurde dan verwacht. Inmiddels hebben nieuwe medische onderzoeken uitgewezen dat een terugkeer dit seizoen niet meer mogelijk is.

“Uit aanvullende medische onderzoeken is gebleken dat Tarran Mackenzie nog niet klaar is om terug te keren op de motor. Hij zal daarom de laatste twee raceweekenden van het seizoen moeten missen. Loris Baz neemt op Estoril en Jerez zijn Ducati Panigale V4 R over. We wensen Tarran een spoedig en volledig herstel”, aldus MGM Optical Express Racing.

Baz maakt seizoen af

Voor Loris Baz betekent het dat zijn terugkeer in het WK Superbike een vervolg krijgt. De 33-jarige Fransman werd voor Cremona als vervanger aangetrokken en wist daar meteen in alle drie de races punten te scoren. Met tweemaal een vijftiende en eenmaal een veertiende plaats kende hij een solide rentree.

Baz is bovendien geen onbekende voor het Duitse team van Michael Galinski. In 2022 en 2023 reed hij al voor de renstal, destijds op BMW. Op Cremona maakte hij voor het eerst kennis met de Ducati Panigale V4 R van het team.

Op Estoril en Jerez kan hij in ieder geval terugvallen op zijn circuitervaring. In 2020 behaalde hij op de Portugese baan een negende plaats, terwijl hij datzelfde seizoen op Jerez als vierde eindigde. Destijds reed hij op de Yamaha R1 van Ten Kate Racing.

Onzekere toekomst voor 2027

Ondertussen hangt er een vraagteken boven de toekomst van MGM Optical Express Racing. Het Duitse privéteam heeft het budget voor 2027 nog niet rond en de vooruitzichten zijn vooralsnog weinig rooskleurig.

Daarmee is ook de toekomst van Mackenzie onzeker. De Schot heeft door zijn blessure sinds Donington Park nauwelijks kunnen rijden en krijgt dit seizoen geen gelegenheid meer om zich op de Ducati te bewijzen.

Voorlopig ligt de prioriteit bij zijn herstel, maar de timing is ongelukkig. Terwijl andere teams hun rijdersbezetting voor 2027 inmiddels grotendeels hebben ingevuld, is bij MGM Optical Express Racing zelfs nog niet duidelijk of het team volgend seizoen aan de start kan verschijnen.

Met Baz achter het stuur van de Ducati Panigale V4 R sluit het team in ieder geval het huidige seizoen af. Of Mackenzie daarna nog een toekomst heeft bij de Duitse renstal, zal moeten blijken.

Door:

Motorfreaks

Deel
Ducati
Ducati Panigale V4 R
Estoril
Jerez
Loris Baz
MGM Optical Express Racing
Tarran Mackenzie
WorldSBK

Gallery