29 september 2024

WorldSBK Aragon: Bautista onthoudt Razgatlioglu eerste zege

Op het circuit waar hij al 7 keer had gewonnen heeft Alvaro Bautista na 161 dagen zijn derde overwinning van het seizoen gerealiseerd. De 2-voudig wereldkampioen nam in de laatste ronde bij het insturen van het rechte stuk de leiding in de Superspole sprintrace en werd met de kleinste voorsprong van 88 duizendste seconde voor Toprak Razgatlioglu afgevlagd, die daardoor op Aragon nog steeds zegeloos blijft. Nicolo Bulega maakte op 82 duizendste seconde daarachter het podium compleet.

 

De superpole race vond plaats op een droog Motorland Aragon circuit bij een frisse buitentemperatuur van 16 graden Celsius. De startopstelling kwam grotendeels overeen met de Superpole, met dat verschil dat Sam Lowes verstek moest laten gaan en daarom schoven alle rijders vanaf de 9e startplaats één positie op.

Waar in Race 1 over volle lengte de rijders het met de banden aan het begin van de race het rustig aan moesten doen was bandenslijtage in de korte 10-ronden sprint geen probleem en ze gingen vanaf ronde 1 in de aanval. Het asfalt was echter te koel voor de zachte SCX-raceband, dus werd de hardere SC1-variant gebruikt.

Bulega won de start en leidde ook de eerste ronden. Razgatlioglu daarentegen had een slechte eerste ronde en lag in de openingsfase slechts op de zevende plaats, maar lag aan het eind van ronde 2 weer op de tweede plaats achter de Ducati-coureur. Bautista had zich op de derde plaats genesteld.

Het trio reed snel weg van de rest van het veld en er ontwikkelde zich een spannende strijd om de plaatsen. Na verschillende wisselingen van de leiding tussen Bulega en Razgatlioglu, kwam Bautista er pas in de laatste ronde aan te pas. 

De Spanjaard toonde zijn kracht in de chicane en nam daar de leiding over van de BMW-coureur. De twee gunden elkaar niets tot aan de finish. Bautista kwam over de finish met slechts 0,088 seconde voorsprong op Razgatlioglu en 0,172 seconde op Bulega. De 39-jarige had voor het laatst de tweede race in Assen gewonnen.

Race 1-winnaar Andrea Iannone (Ducati) eindigde als vierde, dit keer zonder sprintachterstand. Garrett Gerloff (BMW) maakte de top vijf compleet. De beste rijder op een Japans merk was Honda-rijder Iker Lecuona op de zevende plaats. De race eindigde zonder een top-9 finish voor Kawasaki en Yamaha. Alex Lowes (Kawasaki) crashte in de derde ronde en zijn teamgenoot Axel Bassani werd slechts 15e, terwijl Andrea Locatelli elfde werd op de beste Yamaha, met Jonathan Rea en Remy Gardner vlak achter hem.

 

 

WorldSBK Aragon, uitslag Tissot Superpole sprintrace:

RijderTeamUitslag
1Alvaro BautistaESPARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R10 ronden
2Toprak RazgatliogluTURROKiT BMW Motorrad WorldSBK TeamBMW M 1000 RR+0.088
3Nicolo BulegaITAARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R+0.172
4Andrea IannoneITATeam GOELEVENDucati Panigale V4R+4.691
5Garrett GerloffUSABonovo Action BMWBMW M 1000 RR+5.317
6Danilo PetrucciITABarni Spark Racing TeamDucati Panigale V4R+6.940
7Iker LecuonaSPATeam HRCHonda CBR1000RR+7.988
8Michael van der MarkNEDROKiT BMW Motorrad WorldSBK TeamBMW M 1000 RR+10.170
9Xavi ViergeESPTeam HRCHonda CBR1000RR+10.894
10Scott ReddingGBRBonovo Action BMWBMW M 1000 RR+11.112
11Andrea LocatelliITAPata Prometeon YamahaYamaha YZF-R1+11.509
12Jonathan ReaGBRPata Prometeon YamahaYamaha YZF-R1+11.590
13Remy GardnerAUSGYTR GRT Yamaha WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+12.151
14Michael Ruben RinaldiITAMotocorsa RacingDucati Panigale V4R+12.927
15Axel BassaniITAKawasaki Racing Team WorldSBKKawasaki ZX-10RR+14.134
16Bradley RayGBRYamaha Motoxracing WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+14.676
17Tito RabatESPKawasaki Puccetti RacingKawasaki ZX-10RR+15.918
18Phillip ÖttlGERGMT94 YamahaYamaha YZF-R1+28.650
19Tarran MacKenzieGBRPETRONAS MIE Racing Honda TeamHonda CBR1000RR+28.716
DNF
Alex LowesGBRKawasaki Racing Team WorldSBKKawasaki ZX-10RR+8 ronden
Marvin FritzGERGYTR GRT Yamaha WorldSBK TeamYamaha YZF-R1+8 ronden

 

Tussenstand:

RijderTeamPunten
1Toprak RazgatliogluTURROKiT BMW Motorrad WorldSBK TeamBMW M 1000 RR394
2Nicolo BulegaITAARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R359
3Alvaro BautistaESPARUBA.IT Racing - DucatiDucati Panigale V4R267
4Danilo PetrucciITABarni Spark Racing TeamDucati Panigale V4R267
5Alex LowesGBRKawasaki Racing Team WorldSBKKawasaki ZX-10RR264

 

 

 

Door:

Motorfreaks

Deel