6 oktober 2026

Speciale Indonesische livery voor Ducati

VR46 laat Garuda vliegen in Mandalika

Het Pertamina Enduro VR46 Racing Team verschijnt komend weekend tijdens de Grand Prix van Indonesië met een bijzondere Ducati Desmosedici GP. Voor de thuisrace van hoofdsponsor Pertamina staat de Garuda, het nationale symbool van Indonesië, centraal in een door Aldo Drudi ontworpen livery.

Indonesië als tweede thuis

Voor VR46 is de Grand Prix op het Mandalika International Street Circuit meer dan zomaar een wedstrijd op de MotoGP-kalender. Sinds Pertamina als titelsponsor aan het team verbonden is, heeft Indonesië een belangrijke plaats binnen het project gekregen. Voor het derde jaar op rij onderstreept VR46 die band met een speciale kleurstelling voor Mandalika.

Het team onthulde de nieuwe livery vandaag bij de productiefaciliteit van Pertamina Lubricants in Jakarta. Ditmaal vormt de Garuda het centrale thema. De mythologische vogel vindt zijn oorsprong in het hindoeïsme en boeddhisme en is in Indonesië uitgegroeid tot Garuda Pancasila, het nationale symbool van de republiek.

Volgens VR46 passen de eigenschappen die aan de Garuda worden toegeschreven – strijdlust en moed – bovendien uitstekend bij het raceteam.

Garuda over de hele Ducati

Dat levert een behoorlijk uitgesproken Desmosedici GP op. Wit vormt de basis van de motor, terwijl een grote rode Garuda zijn vleugels over beide zijden van de Ducati spreidt. De kop van de vogel bevindt zich boven op de brandstoftank.

Gouden vlammen zorgen voor extra accenten, terwijl het kenmerkende fluorescerende geel van VR46 vooral aan de voorzijde terugkomt. Daarmee combineert de livery de traditionele Indonesische kleuren rood en wit met de vaste huisstijl van het team.

Zoals gebruikelijk komt het ontwerp van Aldo Drudi en Drudi Performance, dat al jarenlang verantwoordelijk is voor veel van de opvallende helmdesigns en speciale kleurstellingen rond Valentino Rossi en VR46.

Niet alleen de motoren krijgen voor Mandalika een Indonesisch jasje. Kappa heeft voor het raceweekend ook een speciale kledingcollectie gemaakt waarin dezelfde Garuda en kleuren terugkomen. Ook verschijnt er een bijpassende speciale cap.

De speciale livery wordt komend weekend daadwerkelijk gebruikt tijdens de Pertamina Grand Prix of Indonesia op Lombok.

Door:

Motorfreaks

Deel
Aldo Drudi
Ducati
Garuda
Indonesië
Mandalika
MotoGP
Pertamina Enduro VR46 Racing Team
VR46