9 augustus 2015

Moto3 Indianapolis: uitslag race

Lovio Loi heeft in Indianapolis zijn allereerste Grand Prix overwinning in de Moto3 gerealiseerd. Het RW Racing GP team had in de regenachtige race de juiste keuze gemaakt door de 18-jarige Belg op slicks van start te laten gaan. John McPhee en Philipp Oettl maakten het podium compleet.
Livio Loi_Indianapolis

De eerste Moto3 race na de zomerstop was een waren opsteker voor Livio Loi, die halverwege het afgelopen seizoen nog door het Marc VDS team vanwege teleurstellende resultaten aan de kant was gezet en de Grand Prix van Indianapolis thuis voor de buis had moeten aanschouwen.

Loi vond onderdak bij het Nederlandse RW Racing Team met Jarno Jansen als teammanager en Hans Spaan als monteur, maar ondanks dat het verschil met de top vaak erg klein was greep Loi ook dit seizoen vaak nét naast de punten. Zo leek het ook in Indianapolis te gaan. Loi had in de derde vrije training nog de elfde tijd op de klokken gezet, maar timede zijn kwalificatie verkeerd en moest daardoor vanaf de 26e plaats van start gaan.

Tussen de warmup training en het begin van de race trok er echter een regenfront over het circuit, waardoor bijna iedereen ervoor koos om op regenbanden van start te gaan. Slechts een handjevol coureurs gokten op slicks, wat al direct de juiste keuze bleek te zijn.

Al in de eerste ronden moesten de regenbanden voor slicks worden omgeruild - iets waar veel teams geeneens klaar voor bleken te zijn, waardoor Loi al in de vierde ronde de leiding van Alexis Masbou over wist te nemen. Loi liep zienderogen weg van John McFee, die op zijn beurt zijn voorsprong op Philipp Oettl wist te vergroten. Op meer dan een minuut achterstand van het trio likte de van het veld haar wonden af.

In de slotfase viel er opnieuw regen, maar Loi maakte geen fout en schreef daardoor zijn allereerste Moto3 Grand Prix overwinning op naam. Loi is daarmee na Xavier Simeon, die op de Sachsenring de Moto2 wedstrijd won, de tweede Belg die dit jaar een Grand Prix heeft weten te winnen. McPhee en Oettl stonden eveneens voor het eerst op het podium.

Moto3 Indianapolis, uitslag race:

1Livio LOIBELRW Racing GPHonda40'50.747
2John MCPHEEGBRSAXOPRINT RTGHonda38.860
3Philipp OETTLGERSchedl GP RacingKTM57.781
4Romano FENATIITASKY Racing Team VR46KTM+1'15.296
5Isaac VIÑALESSPARBA Racing TeamKTM+1'19.814
6Enea BASTIANINIITAGresini Racing Team Moto3Honda+1'23.801
7Niccolò ANTONELLIITAOngetta-RivacoldHonda+1'24.586
8Brad BINDERRSARed Bull KTM AjoKTM+1'24.659
9Jorge NAVARROSPAEstrella Galicia 0,0Honda+1'25.292
10Jorge MARTINSPAMAPFRE Team MAHINDRAMahindra+1'35.105
11Fabio QUARTARAROFRAEstrella Galicia 0,0Honda+1'35.784
12Karel HANIKACZERed Bull KTM AjoKTM+1'35.801
13Andrea LOCATELLIITAGresini Racing Team Moto3Honda+1'35.913
14Jules DANILOFRAOngetta-RivacoldHonda+1'36.059
15Miguel OLIVEIRAPORRed Bull KTM AjoKTM+1'43.203
16Alessandro TONUCCIITAOutox Reset Drink TeamMahindra+1'49.006
17Remy GARDNERAUSCIPMahindra1 Lap
18Juanfran GUEVARASPAMAPFRE Team MAHINDRAMahindra1 Lap
19Stefano MANZIITASan Carlo Team ItaliaMahindra1 Lap
20Andrea MIGNOITASKY Racing Team VR46KTM1 Lap
21Danny KENTGBRLeopard RacingHonda1 Lap
22Jakub KORNFEILCZEDrive M7 SICKTM1 Lap
23Tatsuki SUZUKIJPNCIPMahindra1 Lap
24Maria HERRERASPAHusqvarna Factory LaglisseHusqvarna1 Lap
25Zulfahmi KHAIRUDDINMALDrive M7 SICKTM1 Lap
26Hiroki ONOJPNLeopard RacingHonda1 Lap
27Darryn BINDERRSAOutox Reset Drink TeamMahindra1 Lap
28Lorenzo DALLA PORTAITAHusqvarna Factory LaglisseHusqvarna1 Lap
29Matteo FERRARIITASan Carlo Team ItaliaMahindra1 Lap
30Niklas AJOFINRBA Racing TeamKTM1 Lap
31Gabriel RODRIGOARGRBA Racing TeamKTM1 Lap
32Alexis MASBOUFRASAXOPRINT RTGHonda1 Lap
DNF
Efren VAZQUEZSPALeopard RacingHonda8 Laps
Francesco BAGNAIAITAMAPFRE Team MAHINDRAMahindra12 Laps

Tussenstand:

1Danny KENTHondaGBR190
2Enea BASTIANINIHondaITA134
3Romano FENATIKTMITA112
4Miguel OLIVEIRAKTMPOR103
5Efren VAZQUEZHondaSPA96
14Livio LOIHondaBEL40

Door:

Motorfreaks

Deel